The Eddy: Twórca “La La Land” śpiewa i tańczy dla Netfliksa

The Eddy: Twórca
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Damien Chazelle, twórca musicalowego przeboju 2016 roku – filmu “La La Land” – jednoczy siły z Netfliksem. Twórca wyreżyseruje dla platformy serial muzyczny “The Eddy”.

The Eddy: Damien Chazelle, twórca La La Land wyreżyseruje dwa z ośmiu odcinków cyklu. O produkcji mówi się już od kilku miesięcy. Teraz wiadomo, że otrzyma ona wsparcie Netfliksa.

Poza tym weźmie na siebie obowiązki producenta wykonawczego. Scenariusz pisze Jack Thorne (“Nauka spadania”, “Regulamin wojny”, “Jeżeli nadejdzie jutro).

Przygotowaniem oprawy muzycznej zajmie się Glen Ballard, kompozytor i producent Alanis Morissette i Michaela Jacksona. Produkcją wykonawczą zajmować będzie się również Alan Poul. Netflix pokazywać będzie serial globalnie.

Przypomnijmy, że akcja ma rozgrywać się w Paryżu i koncentrować na klubie, jego właścicielu, pewnym zespole i samym mieście.

– Zawsze marzyłem o tym, żeby kręcić w Paryżu – komentuje Damien Chazelle. – Jestem szczęśliwy, że mogę pracować nad tym projektem razem z Jackiem, Glenem i Alanem, i że udało się nam zainteresować nim platformę Netflix.

Damien Chazelle pracował w ostatnich miesiącach nad innym projektem – filmem “First Man”, w którym Ryan Gosling zagra Neila Armstronga. Dzieło powstanie na podstawie książki “First Man: A Life Of Neil A. Armstrong” Jamesa Hansena. Premiera planowana jest na 12 października 2018 roku.

▸ Przeczytaj również: Polski wokalista poślubił Miss Egzotica (ZDJĘCIA)

zespoły weselne