Natalia Moskal wystąpi dziś na Letniej Scenie Starego Klasztoru

Natalia Moskal
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Natalia Moskal – wokalistka, autorka tekstów, tłumaczka. Muzyka, którą tworzy to ogólnie pojęty electro pop ze sporą dawką alternatywy. Ceni w sztuce różnorodność i uważa, że kontrast jest dużą zaletą.

Wraz z zespołem Natalia Moskal wystąpiła m.in. na Festiwalu Filmowym Dwa Brzegi 2016, Behind The Trees Festival 2016, a w grudniu odbyła trasę koncertową po kilkunastu miastach we Włoszech.

19 maja 2017 roku ukazał się debiutancki album Natalii Moskal – “Songs of Myself”, który promuje singiel “Better Man”, do którego powstał teledysk.

Inspiracją przy tworzeniu płyty były elektroniczne brzmienia z lat 80. i 90-tych, co nadało całości elektro-popowego charakteru. Oprócz syntezatorów, w kompozycjach pojawiają się także żywe instrumenty: perkusja, gitara, bas, smyczki oraz instrumenty dęte.

Autorką wszystkich tekstów na płycie jest Natalia Moskal. Za aranżację i produkcje, a także wspólkompozycje odpowiada Łukasz Maron. Wydawcą albumu jest Fame Art.

“Tworząc płytę skupiłam się na tym, o czym chcę śpiewać. Zarówno jako wokalistka, jak i początkująca tłumaczka koncentruję się na słowie. Ostatnio sporo czasu poświęciłam Ester Singer Kreitman przekładając jej prozę.

Obiecując m.in. z jej opowiadaniami, nieustannie wybrzmiewały we mnie historie silnych i nietuzinkowych kobiet, które są wierne własnej intuicji i ufają swoim wyborom. Bardzo mi to imponuje, dlatego starałam się dać temu wyraz w moich piosenkach, ubarwiając je czasami wątkami autobiograficznymi” – mówi Natalia Moskal.

Tytuł albumu “Songs of Myself” został zaczerpnięty od słynnego pisarza amerykańskiego – Walta Whitmana, który propagował w swojej książce “A song of myself” ideę “trust thyself”, czyli ufaj sobie” – dodaje Natalia Moskal.

W ramach promocji albumu Artystka wraz z zespołem zagrała dwukrotnie w Lublinie oraz w Rzeszowie. Na przełomie września i października ukaże się najnowszy teledysk, który będzie również swoistą kampanią społeczną. Więcej szczegółów już niebawem!

▸ Przeczytaj również: Taylor Swift: Nowy singiel zdetronizował mega hit Despacito

07.09.2018 (czwartek), godzina 20:00
STARY KLASZTOR, ul. Purkyniego 1, 50-155 Wrocław
BILETY: wejście za free

Natalia Moskal
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

zespoły weselne

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!