Wredne dziewczyny grają na Broadwayu (zapowiedź)

Wiosną 2018 roku na Broadwayu oglądać będzie można musical Wredne dziewczyny “Mean Girls”. Współautorką scenariusza jest Tina Fey.

Spektakl Wredne dziewczyny będzie gościł na deskach August Wilson Theater. Oparty jest na komedii “Wredne dziewczyny” z 2004 roku, której scenariusz napisała właśnie Tina Fey.

Muzykę opracował jej mąż i częsty współpracownik – Jeff Richard, z którym wcześniej gwiazda tworzyła m.in. serial “Rockefeller Plaza 30”. Tekstami piosenek zajął się Nell Benjamin, a reżyserią – Casey Nicholaw.

Fabuła będzie bardzo zbliżona do filmowego pierwowzoru. Przypomnijmy – główną bohaterką jest nastolatka Cady (przed kamerą wcielała się w nią Lindsay Lohan, na scenie w postać wcieli się Erika Henningsen), która powraca do USA po dłuższym zagranicznym pobycie. Do tej pory jej życie było sielanką, teraz skonfrontowana zostaje z okrutnymi realiami liceum. Na jej drodze stają nie do końca miłe dziewczyny (przed laty grały je m.in. Rachel McAdams i Lizzy Caplan).

W obsadzie widowiska, poza Henningsen, znalazły się Kerry Butler, Taylor Louderman i Barrett Wilbert Weed.

Pierwsze przedpremierowe pokazy będą miały miejsce w Waszyngtonie pod koniec października. 12 marca 2018 roku rozpoczną się przedpremierowe pokazy na Broadwayu, a premierę wyznaczono na 8 kwietnia 2018.

Przypomnijmy, że na scenach Broadwayu goszczą też inne spektakle inspirowane hollywoodzkimi przebojami, w tym “Królowa lodu”, “SpongeBob Kanciastoporty” oraz “Harry Potter i przeklęte dziecko”.

▸ Przeczytaj również: Taylor Swift: Nowy singiel zdetronizował mega hit Despacito

Poniżej Tina Fey osobiście zapowiada nadchodzące wydarzenie.

zespoły weselne

Zobacz także

Nie przegap

loading...
loading...