“Wredne dziewczyny” powrócą do kin jako musical

Wredne dziewczyny powrócą do kin jako musical
fot. materiały prasowe

Lorne Michaels i Tina Fey wyprodukują film “Mean Girls” na podstawie Braodwayowskiego musicalu, który był inspirowany filmem “Wredne dziewczyny”.

Spektakl “Mean Girls” (“Wredne dziewczyny”) gościł na deskach August Wilson Theater. Oparty był na komedii “Wredne dziewczyny” z 2004 roku, której scenariusz napisała Tina Fey.

Muzykę opracował jej mąż i częsty współpracownik – Jeff Richard, z którym wcześniej gwiazda tworzyła m.in. serial “Rockefeller Plaza 30”. Tekstami piosenek zajął się Nell Benjamin, a reżyserią – Casey Nicholaw.

▸ MUSISZ TO ZOBACZYĆ: Billie Eilish chciała popełnić SAMOBÓJSTWO! Szokujące doniesienia

Fabuła była bardzo zbliżona do filmowego pierwowzoru. Przypomnijmy – główną bohaterką jest nastolatka Cady (przed kamerą wcielała się w nią Lindsay Lohan, na scenie w postać wcieliła się Erika Henningsen), która powraca do USA po dłuższym zagranicznym pobycie. Do tej pory jej życie było sielanką, teraz skonfrontowana zostaje z okrutnymi realiami liceum. Na jej drodze stają nie do końca miłe dziewczyny (przed laty grały je m.in. Rachel McAdams i Lizzy Caplan). W obsadzie widowiska, poza Henningsen, znalazły się Kerry Butler, Taylor Louderman i Barrett Wilbert Weed.

Teraz powstanie kolejny film – tym razem bohaterki będą śpiewać. Obsada zapewne będzie zupełnie nowa.

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: 
 Marcelina Zawadzka wyjawiła prawdę o „Dance, Dance, Dance”
– Jennifer Lopez i Shakira podgrzewają atmosferę przed Super Bowl

▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie