Aby uczcić 50-tą rocznicę powstania grupy Scorpions przygotowali 8 reedycji swoich najlepszych albumów. Z okazji jubileuszu zespół zagra też 3 listopada w Berlinie wyjątkowy koncert.

Fani zespołu będą mieli szansę wygrać bilety na ten najbardziej kameralny koncert, jaki grupa zagra od 40 lat. Warunkiem udziału w konkursie jest zagłosowanie na utwory jakie Scorpions mają zagrać podczas koncertu. Głosować będzie można na stronie zespołu: www.the-scorpions.com.

W 1965 roku pochodzący z Hanoweru zespół wyruszył w drogę, która jak się później okazało, wiodła dookoła świata i sprawiła, że Scorpions stali się jednym z największych zespołów rockowych świata.

Sukces nie przyszedł natychmiast, lecz był budowany przez lata. Po 4 pierwszych albumach grupa nagrała kolejnych 8 płyt wydanych w latach 1977 – 1988, przy których pracował producent Dieter Dierks. Krążki te zdefiniowały brzmienie i styl Scorpions. Od tego czasu grupa sprzedała ponad 100 milionów albumów na całym świecie. Dla całych pokoleń fanów hard rocka, kompozycje takie jak „Still Loving You”, „Rock You Like A Hurricane”, „Holiday”, „Big City Nights” czy „Blackout” stały się najważniejszymi utworami w historii muzyki.

Muzycy Scorpions mówią o jubileuszowych wydawnictwach: Ciężko jest podsumować 50 lat w kilku słowach. Słuchając wszystkich tych piosenek, wśród nich wielu nigdy nie wydanych, nagranych w jednym z naszych najbardziej kreatywnych momentów, niemal cofnęliśmy się w czasie.

To był dla nas wzruszający projekt – gdy słuchaliśmy archiwalnych nagrań, wczesnych wersji dobrze znanych utworów Scorpions. powracały wspomnienia, a my na nowo odkrywaliśmy nasze dokonania.

Pracowaliśmy też nad poprawieniem jakości dźwięku, zachowując jednak oryginalne brzmienie.

POSŁUCHAJ SINGLA
SCORPIONS – RUNNING FOR THE PLANE

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!