David Bowie dziś by skończył 71 lat! (posłuchaj nowej wersji Let’s Dance)

David Bowie byłby z nich dumny
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Dziś, 8 stycznia, David Bowie kończyłby 71 lat. Z tej okazji wytwórnia Parlophone udostępniła wcześniej niepublikowane demo przeboju “Let’s Dance”.

David Bowie, a właściwie David Robert Jones urodził się 8 stycznia 1947 w Londynie – brytyjski piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista, producent muzyczny, aranżer, a także aktor. Był również malarzem i kolekcjonerem sztuki.

Firma Parlophone udostępniła na rocznicę urodzin artysty niepublikowany wcześniej utwór. Piosenka pochodzi z tak samo zatytułowanej płyty z 1983 roku. Demo nagrano w Szwajcarii. W sesji brał udział Nile Rodgers.

– Pierwszego dnia w Montreux obudziłem się i zobaczyłem, że David się nade mną nachyla – wspomina Rodgers. – Miał ze sobą gitarę akustyczną i zaczął krzyczeć, że ma przebój.

– Kiedy na nowo miksowaliśmy to demo, tuż przed Świętami, wciąż płakaliśmy, ponieważ czuliśmy, że David wciąż jest z nami – dodał. – Wszystkiego najlepszego David, kochamy Cię i bardzo tęsknimy.

Demo znajduje się pod tym adresem. Oryginalne “Let’s Dance” można przypomnieć sobie poniżej.

David Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku. Jego ostatnia płyta, “Blackstar”, ukazała się na dwa dni przed jego śmiercią.

▸ Przeczytaj również: Najpopularniejsze polskie piosenki: Zenek, Sławomir i Sylwia Grzeszczak?

https://www.youtube.com/watch?v=N4d7Wp9kKjA

zespoły weselne

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!