MUZOTAKTNEWSYSerialeThe Witcher: Scenariusz pilota "Wiedźmin" gotowy

The Witcher: Scenariusz pilota “Wiedźmin” gotowy
T

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Scenarzystka i showrunnerka serialu “The Witcher”, który powstaje na podstawie “Wiedźmina” Andrzeja Sapkowskiego poinformowała, że jeden z etapów został właśnie zakończony.

Na Twiterze Lauren Schmidt Hissrich zdradziła, że scenariusz pilota jest gotowy.

REKLAMA

– To był ważny tydzień – napisała zamieszczając poniżej zdjęcie z podpisem “End of Pilot” (koniec pilota). Fotkę można znaleźć pod tym adresem.

Jednocześnie Lauren Schmidt Hissrich uspokoiła zaniepokojonych fanów, którzy obawiają się, że prace postępują zbyt szybko. – Wszyscy tu bardziej cenią jakość niż tempo – zapewniła.

Materiały promocyjne partnera

Cykl realizowany będzie na podstawie ośmiu tomów “Sagi o wiedźminie”. – W serialu niekonwencjonalna rodzina jednoczy się, by walczyć o prawdę w niebezpiecznym świecie – czytamy w opisie na stronie Netfliksa. Premiera pilota planowana jest na 2018 rok.

Przy “The Witcher” udzielać ma się Tomasz Bagiński.

Twórca nominowanej do Oscara “Katedry”, a także Sean Daniel (“The Expanse”), Jason Brown (“The Expanse”) i Jarosław Sawko z firmy Platige Image (zajmują się efektami specjalnymi) będą producentami wykonawczymi. Bagiński ponadto ma być reżyserem co najmniej jednego odcinka w sezonie.

Lauren Schmidt Hissrich wcześniej pracowała m.in. przy “Daredevilu”.

“Wiedźmin” doczekał się już serialowej ekranizacji. 13-odcinkową produkcję wyreżyserował Marek Brodzki. Jako efekt dodatkowych prac nad cyklem zrealizowano trwający ponad 2 godziny film. W roli głównej w obydwu dziełach wystąpił Michał Żebrowski. Dzieła nie spotkały się z przychylnością fanów książek.

Stworzona przez Sapkowskiego literacka postać pojawia się w zbiorach opowiadań “Ostatnie życzenie” i “Miecz przeznaczenia” oraz pięciotomowej “Sadze o wiedźminie”.

▸ Przeczytaj również: Ed Sheeran wybierze rodzinę zamiast muzyki?

zespoły weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA