Katarzyna Figura i Tomasz Kot w projekcie L.U.C.-a

Katarzyna Figura i Tomasz Kot w projekcie L.U.C.-a
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Muzyk i multimedialny performer Łukasz “L.U.C.” Rostkowski wraca z nową solową płytą zainspirowaną światem filmu. W piosenkach, filmach i etiudach spotkają się muzycy i aktorzy, m.in. Tomasz Kot, Arek Jakubik, Bovska, Gutek, Katarzyna Figura i Karolina Czarnecka.

Album nosi tytuł “Good L.U.C.K”, a jego premierę wyznaczono 16 marca. Pozytywne jazzowo-chilloutowe bity i sample z lat 70. tworzą tło dla grona wspaniałych gości.

Na płycie pojawią się m.in. Bovska, Gutek, folkowe Laboratorium Pieśni, Robert Cichy, Tomasz Kot, Arek Jakubik, Katarzyna Figura i Karolina Czarnecka.

Za produkcję odpowiedzialny jest L.U.C. oraz młody producent ES.CE, który ma już na swoim koncie współpracę m.in. z holenderskim muzykiem Joe Kickass z Killing Skills i BRK współpracujący z GrubSonem.

L.U.C. określa swoje dzieło jako sarkastyczną, ale i pozytywną opowieść o zmianach, przewrotności losu i telenowelowości ludzkich losów.

– Wszyscy gramy w tym samym filmie/każdy tkwi w innej scenie/te same role, klatki, klapsy i chwile w dekoracjach życia przewrotność drzemie – słyszymy w otwierającym longplay utworze.

▸ Przeczytaj także: Victoria Beckham zaśpiewa ze Spice Girls?

W ramach promocji “Good L.U.C.K” odbędą się koncerty. Oto ich harmonogram:

17 marca – PPA, Wrocław, Stary Klasztor
22 marca – Warszawa, Niebo
23 marca – Chorzów, CHCK
24 marca – Poznań, C.K. Zamek
14 kwietnia – Gdańsk, B90
19 kwietnia – Kraków, Forty Kleparz
22 kwietnia – Lublin, Festiwal Wschody

L.U.C. właściwie Łukasz Rostkowski to polski raper, beatbokser, producent muzyczny, kompozytor, a także reżyser teledysków, związany z Wrocławiem.

Autor wielu konceptualnych albumów i projektów, również społecznych. Założyciel, frontman i współproducent projektu muzycznego Kanał Audytywny. Jest laureatem Paszportu “Polityki”, Yachów i Mateusza Trójki.

zespoły weselne

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!