Trzeci sezon “Gomorry” w HBO Go i na Cinemaksie

Trzeci sezon “Gomorry” – jednego z najlepszych europejskich seriali kryminalnych, dostępny będzie w całości w HBO GO już od 1 kwietnia. Emisja na antenie Cinemax zaplanowana została od 14 kwietnia.

“Gomorra” opowiada o tajemnicach neapolitańskiej mafii. Produkcja odniosła ogromny sukces i jest ekranizacją wstrząsającej książki autorstwa Roberta Saviano, włoskiego dziennikarza, który po jej opublikowaniu musiał opuścić rodzinny Neapol w związku z groźbami ze strony mafiosów.

Zrealizowany na południu Włoch, realistyczny serial odsłaniający największe sekrety mafiosów, pokazuje świat, w którym panują twarde zasady. Tam władzę sprawuje kamorra – potężna miejscowa organizacja przestępcza, która oplata swoimi mackami całe miasto i kontroluje życie jego mieszkańców.

W trzecim sezonie Gomorry wracamy na ciemne i wąskie ulice Neapolu w momencie, kiedy przywódca klanu Savastano – Pietro, zostaje zamordowany, a schedę przejmuje po nim syn Genny (Salvatore Esposito). Osłabiony i nękany przez wymiar sprawiedliwości mężczyzna musi teraz sam zarządzać biznesem. W tym samym czasie, zrozpaczony po stracie marzeń i najbliższych Ciro (Marco D’Amore) postanawia wyruszyć do Bułgarii, aby podjąć współpracę z wpływowym dealerem narkotyków Valentinem (Stilian Ivanov). Szybko jednak powraca do Neapolu, gdzie zawiera sojusz z ambitnym Enzo (Arturo Muselli) i pomaga mu rozkręcić interes.

W rolach głównych wystąpili: Marco D’Amore (“Wesele w Sorrento”), Salvatore Esposito (“Jeeg robot”), Cristina Donadio (“Libera”), Cristiana Dell’Anna (Mister Felicità) oraz Arturo Muselli (“Skutki miłości”). Reżyserami serialu są Claudio Cupellini (“Una vita tranquilla”) oraz zdobywczyni nagrody na MFF w Berlinie Francesca Comencini (“Mi piace lavorare – Mobbing”).

▸ Przeczytaj także: Eurowizja 2018: Gromee wydaje debiutancką płytę!

▸ Przeczytaj także: Eryk Waszczuk: Wyjątkowy głos z The Voice Kids podbija Internet!

zespoły weselne