Rok 2015 jest dla Czerwonych Gitar rokiem jubileuszu 50-lecia istnienia.

Na rynku pojawiła się właśnie wyjątkowa płyta z największymi przebojami w symfonicznej aranżacji kultowego zespołu – „Czerwone Gitary Symfonicznie”. Po raz pierwszy w bogatej historii Czerwonych Gitar zespół wydaje na płycie symfoniczne opracowania swoich piosenek. Premierze wyjątkowego albumu towarzyszy klip do nowej wersji „Historii Pewnej Znajomości”.

Na albumie zatytułowanym „Czerwone Gitary Symfonicznie – w hołdzie Krzysztofowi Klenczonowi z okazji 50-lecia istnienia zespołu” nie zabrakło także takich utworów, jak „Biały Krzyż”, „Wróćmy na jeziora”, „Kwiaty we włosach”, „10 w skali Beauforta” czy „Historia Jednej Znajomości”. Jubileuszowa symfoniczna płyta Czerwonych Gitar powstała w hołdzie Krzysztofowi Klenczonowi, nieżyjącemu od 1981 roku współzałożycielowi zespołu oraz autorowi jego największych hitów.

Płyta powstała przy współpracy Orkiestry Symfoników Gdańskich pod batutą Andrzeja Szczypiorskiego i w opracowaniu Marcina Szczypiorskiego. Symfoniczny album Czerwonych Gitar zatytułowany „Czerwone Gitary Symfonicznie – w hołdzie Krzysztofowi Klenczonowi z okazji 50-lecia istnienia zespołu” został wydany nakładem Universal Music Polska.

ZOBACZ WYSTĘP
CZERWONE GITARY SYMFONICZNIE

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!