Paweł Domagała bije rekordy! “Weź nie pytaj” ma już 5 mln odsłon

fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Paweł Domagała w listopadzie 2017 roku wraz z Łukaszem Borowieckim wydał debiutancki album “Opowiem Ci o mnie”, który po kilku miesiącach od premiery pokrył się złotem! Na koncie mają już blisko 50 koncertów. Po sukcesie pierwszego krążka – czas na drugi. Najnowszy teledysk do piosenki “Weź nie pytaj” ma już 5 milionów wyświetleń!

Autorem nagrania jest sam Paweł Domagała, któremu przy tworzeniu muzyki pomagał basista Łukasz Borowiecki, odpowiedzialny również za produkcję i miks. W nagraniu wokalistę wsparli również gitarzyści Tomasz “Serek” Krawczyk i Krzysztof Łochowicz, perkusista Robert Rasz i grający na instrumentach klawiszowych Piotr Wrombel.

“Weź nie pytaj” jest obok “Szczęścia” moją najbardziej radosną piosenką. Chciałem tą radością podzielić się z innymi. Inspiracją była myśl, że jestem szczęśliwym człowiekiem, i tak naprawdę wszystko, co istotne jest bardzo proste i dostępne dla każdego. Było to dla mnie, być może banalne, ale wielkie odkrycie. Parafrazując C.S Lewisa, “Weź nie pytaj” powstała z mojego osobistego “zaskoczenia Radością” – mówi Paweł Domagała.

“1984” to rok urodzenia Pawła Domagały, a płyta jest rodzajem podsumowania i pierwszej rundy w meczu: Paweł Domagała kontra świat. Premiera albumu już w listopadzie 2018 roku. Zależy mi, by każda płyta była spójną tematycznie opowieścią, a każdy utwór dopełniał poprzedni. “1984” to sentymentalna podróż do przeszłości 35-latka, który na chwilę zatrzymuje się i sprawdza, co wydarzyło się w jego życiu. Pyta, czy jest sobie wierny i czy spełniły się jego marzenia. Nie jestem hip-hopowcem i nie piszę o swoim świecie 1 do 1, ale życie jest dla mnie inspiracją, by dzielić się emocjami i przemyśleniami – podkreśla Paweł.

Debiutancka płyta “Opowiem Ci o mnie”, okryła się złotem, a single “Jestem tego wart” i “Gdybyś była” mają już około 14 milionów odtworzeń w serwisie YouTube.

Krótko po zakończeniu trasy koncertowej promującej płytę Paweł Domagała i Łukasz Borowiecki rozpoczęli pracę nad kolejnym albumem. Według starej piłkarskiej zasady, że nie zmienia się zwycięskiej drużyny, do współpracy zaprosili tych samych muzyków – perkusistę jazzowego Roberta Rasza, gitarzystów Tomasza “Serka” Krawczyka i Krzysztofa Łochowicza, a na klawiszach zagrał Piotr Wrombel. Paweł Domagała zagrał na gitarze, Łukasz Borowiecki na basie. Bardzo się cieszę, że chłopaki przyjęli zaproszenie, bo to naprawdę fantastyczni muzycy i cudowni ludzie. Granie z nimi to nie tylko przyjemność muzyczna, ale także towarzyska, co też jest bardzo istotne, bo relacje między nami przekładają się na muzykę – dodaje artysta.

Paweł Domagała – 1984

Paweł Domagała - 1984

Weź nie pytaj
Człowiek, który był czwartkiem
Idę
Czasami
Nie przypominaj mnie
Najgrubszy Anioł Stróż
Obietnica
Wystarczę ja
Radom
Najwięcej
W połowie drogi
To zawsze Ty

Można już zamawiać preorder “1984” z dodatkami (koszulki, bluzy, płyty z autografem, a nawet dożywotni wstęp na koncerty) https://bit.ly/2MqOcV9

Reżyserem i realizatorem teledysku jest Paweł Łukomski (Studio 35).

Paweł Domagała, czyli człowiek z podwójnym życiem – aktorskim i muzycznym. Gra w filmie i teatrze, koncertuje, wydaje płyty, pisze teksty piosenek i monologów kabaretowych.

Nie rozstaje się z gitarą, stara się równocześnie być radykalnie pokorny i radykalnie pewny siebie. Niezależnie od gatunku filmu, w którym gra, tworzy barwne postaci. Znany między innymi z filmów: “7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, “Wkręceni” i “Exterminator. Gotowi na wszystko”. Występuje w Teatrze Dramatycznym i Teatrze Kwadrat, współpracował z Kabaretem na Koniec Świata. Przygotowuje się do debiutu reżyserskiego.

zespoły weselne