Zobacz polski zwiastun serialu Stephena Kinga “Castle Rock”

Serial “Castle Rock” wyprodukowany przez Stephena Kinga i J.J. Abramsa autorstwa Sama Shawa oraz Dustina Thomasona trafi do HBO już sierpnia.

Serial “Castle Rock” zabierze widzów w podróż do mrożącego krew w żyłach świata stworzonego przez autora bestsellerów Stephena Kinga. W produkcji pojawią się znane z jego twórczości motywy i bohaterowie. Akcja tej epickiej sagi mroku i światła rozgrywa się na terenie kilku kilometrów kwadratowych w lasach stanu Maine.

Fikcyjne miasteczko “Castle Rock” w stanie Maine często pojawia się w powieściach Stephena Kinga. To właśnie tam toczy się akcja powieści “Cujo”, “To” i “Sklepik z marzeniami”.

W opowiadaniach “Ciało”, “Rita” i “Skazani na Shawshank” znajdujemy liczne odniesienia do tego tytułowego miasteczka albo ich akcja w nim się zawiązuje. Utrzymany w konwencji horroru psychologicznego serial “Castle Rock” jest thrillerem, który w oryginalny sposób łączy znane tematy i motywy z powieści Kinga oraz wątki pojawiające się w najbardziej kultowych i popularnych powieściach tego pisarza. Serial wyprodukowała należąca do J.J. Abramsa spółka Bad Robot Productions dla wytwórni Warner Bros. Television.

W rolach głównych występują André Holland, Melanie Lynskey, Bill Skarsgård, Jane Levy i Sissy Spacek. Gościnnie do obsady dołączył także Scott Glenn.

Pomysłodawcami projektu są Sam Shaw i Dustin Thomason, którzy wspólnie z J.J. Abramsem, Stephenem Kingiem, Benem Stephensonem, Markiem Laffertym i Liz Glotzer pełnią obowiązki producentów wykonawczych.

Premiera serialu “Castle Rock” odbędzie się w HBO już 2 sierpnia. Serial składa się z dziesięciu odcinków.

▸ Przeczytaj również: Wakacyjna trasa dwójki w Zamościu – Kto wystąpi? (WIDEO)

zespoły weselne