MUZOTAKTMUZYKANowy singielMłynarski-Masecki polują na animowanego tygrysa (WIDEO)

Młynarski-Masecki polują na animowanego tygrysa (WIDEO)
M

Reżyserem i scenarzystą klipu jest Maciej Buchwald. Za animację odpowiadają Bartosz Lis, Bartosz Tytus Trojanowski oraz Mikołaj Kula

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

“Polowanie na tygrysa” to tytuł singla z płyty “Fogg – pieśniarz Warszawy” zespołu Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis. Do sieci trafił własnie animowany klip.

Album, który ukazał się 27 lipca, powstał w ramach cyklu Pamiętamy’44 i obchodów 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

REKLAMA

Piosenkę “Polowanie na tygrysa” pierwotnie wykonywał Chór Dana, w którym Mieczysław Fogg śpiewał zanim zaczęła się jego solowa kariera, łącząc w tym czasie występy sceniczne z pracą w Polskich Kolejach Państwowych. Na płycie piosenkę zaśpiewali Jan Młynarski, Marcin Masecki, Piotr Zabrodzki i Tomasz Duda, oddając jednocześnie oryginalny klimat utworu.

Płyta “Fogg – pieśniarz Warszawy” zaprezentuje różne wymiary wieloletniej działalności artystycznej Mieczysława Fogga, której część przypadła na okres wojny i powstania warszawskiego. W tym niezwykle trudnym czasie artysta podjął decyzję, aby kontynuować występy. Piosenką chciał przede wszystkim nieść wytchnienie żołnierzom śpiewając nie tylko w kawiarniach, ale także w szpitalach.

Materiały promocyjne partnera

– Nie zawsze łatwo było mi śpiewać, zwłaszcza w dniach, gdy losy powstania były już przesądzone. Dlaczego w ogóle wtedy śpiewałem? Śpiewam, więc jestem, mówiłem sobie filozoficznie – pisze w swojej autobiografii “Od palanta do belcanta” Mieczysław Fogg. – Zdawało mi się też, że gdy będę śpiewał, czas minie szybciej. Piosenka przynosiła nie tylko zapomnienie tragicznych chwil, ale nawet stanowiła antidotum na lęk i strach, które mnie w różnych chwilach ogarniały.

– Warto przypominać Mieczysława Fogga, ponieważ będąc na scenie ponad sześć dekad stał się wzorem artysty estradowego i żywym symbolem artysty XX-wiecznej Polski z jej tragiczną historią – mówi Jan Młynarski. – Istotne w dorobku Mieczysława Fogga jest to, że wszystko, co robił opierał o stare tradycyjne zasady kunsztu śpiewaczego i estradowego. Był cały dla ludzi. Kochał swoją publiczność, a ta odpłacała mu w dwójnasób.

▸ Przeczytaj również: Selena Gomez wyprzedzi swoje czasy! Gwiazda przekroczy granice?

Młynarski-Masecki polują na animowanego tygrysa

Reżyserem i scenarzystą klipu jest Maciej Buchwald, a za animację odpowiadają: Bartosz Lis, Bartosz Tytus Trojanowski i Mikołaj Kula.

zespoły weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA