MUZOTAKTPłyty muzyczneZapowiedź płytyMaciej Maleńczuk powraca z nowym krążkiem

Maciej Maleńczuk powraca z nowym krążkiem
M

Po trzech latach Maciej Maleńczuk postanowił powrócić do grania jazzu - 5 października ukaże się płyta "The Ant".

REKLAMA
REKLAMA

“The Ant” to projekt Macieja Maleńczuka zrealizowany z amerykańskim perkusistą – Grantem Calvinem Westonem. Album podobnie jak “Jazz For Idiots” jest w przeważającej części instrumentalny, ale wielbiciele wokalu Artysty też znajdą w nim coś dla siebie.

Maciej Maleńczuk powraca z nowym projektem. Tym razem proste melodie i covery zostały zastąpione autorskimi kompozycjami Maleńczuka. Tym razem nie jest już to ‘for idiots’. Być może ‘from Idiots’, ale jazz już od dawna jest za mądry.

REKLAMA

Dostajesz słuchaczko/słuchaczu do ręki krążek, któremu poświęciłem dużo pracy, ćwiczeń na instrumentach, czasu na przemyślenia i logistyki. Był to dla mnie rodzaj wyzwania, którego się podjąłem. Miłego słuchania. Może nie wszystko od razu. Dwa, trzy numery i pauza na myślenie…taka to nienapisana teoria, żeby słuchacz myślał i z tego powodu słuchał. – mówi Maciej Maleńczuk.

▸ Przeczytaj również: Sara Boruc-Mannei prezentuje kolejny singiel (WIDEO)

Dojrzalszy, mniej dancingowy, „brudny” jazz słychać już w tytułowym singlu. W „Ant” (POSŁUCHAJ)na pierwszy plan wybija się głównie gitara elektryczna, a saksofon, charakterystyczny dla „Jazz For Idiots”, tu jest tylko częścią kompozycji. „French Love” natomiast to melodyjna, złożona ballada przywodząca na myśl francuskie kino „Nowej Fali”. Premiera płyty 5 października.

Tracklista Maciej Maleńczuk Ant:

1. Ant
2. Fajnie
3. Lizard
4. French Love
5. Black Powder
6. Cygan
7. Nalej Jej
8. Gastroscopy
9. Russian Love
10. Long Good Bye

▸ Przeczytaj również: Bardzo niegrzeczna Mariah Carey! Aż kipi seksem (WIDEO)

Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy premiery teledysku, żadnej informacji ze świata gwiazd muzyki? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA