Mateusz Łopaciuk zwycięzcą programu Śpiewajmy razem. All Together Now

Mateusz Łopaciuk zwycięzcą programu „Śpiewajmy razem. All Together Now
fot. Cezary Piwowarski

Za nami pełen emocji finał pierwszej polskiej edycji programu „Śpiewajmy razem. All Together Now”! Zwycięzcą muzycznego show został Mateusz Łopaciuk! Charyzmatyczny chłopak w wielkim stylu pokonał swoich rywali.

Do walki o nagrodę główną – 100 tys. złotych – stanęło 14 finalistów: Mateusz Łopaciuk, Patrycja Pałucka, Katarzyna Grzesiek, Tomasz Furman, Lena Czechowicz, Patrycja Urynowicz, Agata Czaban, Roman Grzegorczyk, Mariusz Suchożebrski, Natalia Zaręba, Kaśka Dudzik, Paulina i Bartek Gruszeccy, Patrycja Błach oraz Adam Ruszczyński.

W takiej kolejności wystąpili w finale programu. O wyborze zwycięzcy zdecydowało stuosobowe jury, z Ewą Farną na czele.

Mateusz Łopaciuk wystąpił jako pierwszy i swoim wykonaniem „Smells Like Teen Spirit” Nirvany zawiesił poprzeczkę bardzo wysoko, zdobywając 94 punkty.

– Kocham swojego męża, potem psa, a na trzecim miejscu Mateusza – żartowała Ewa Farna. – Jesteś świetny, gratulacje! – dodała. – Nie byłeś kopią Cobaina – skomentował Olaf Deriglasoff. – Jesteś nadzieją muzyki rockowej w tym kraju – przyznał odważnie.

W drugim etapie finału Mateusz porzucił mocne rockowe brzmienie na rzecz bardziej refleksyjnego „Przeżyj to sam” Lombardu. Za ten występ Mateusz otrzymał 87 punktów i został zwycięzcą pierwszej polskiej edycji “Śpiewajmy razem. All Together Now”! Laureat otrzymał czek na 100 tys. złotych oraz statuetkę.

– W ogóle to do mnie nie dociera. Nie wiem nawet, jak zareagować. Nigdy z niczym podobnym nie miałem do czynienia – mówił zdumiony zwycięzca.

Na co planuje przeznaczyć nagrodę? – Zamierzam zainwestować te pieniądze w rozwój artystyczny. Jak to przebiegnie, co konkretnie zrobię, jeszcze sam nie wiem.

▸ Przeczytaj również: Stoicka piosenka Zaz (posłuchaj singla “Qué vendrá”)

Mateusz Łopaciuk to młody poeta i wokalista z Janowa Podlaskiego. Lubi twórczość zespołu The Doors i Jimiego Hendrixa.

Kiedy był dzieckiem, skomponował swój pierwszy utwór na keyboardzie. Już wtedy wiedział, że chce być muzykiem. Lubi parodiować operowy styl śpiewania. Ma za sobą pierwsze solowe koncerty i spotkania autorskie z poezją.

Gratulujemy!

▸ Przeczytaj również: Charli XCX i Troye Sivan na Titanicu jak Kate Winslet i Leonardo DiCaprio

Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy premiery teledysku, żadnej informacji ze świata gwiazd muzyki? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie