MUZOTAKTNEWSYMuzykaMateusz Łopaciuk zwycięzcą programu Śpiewajmy razem. All Together Now

Mateusz Łopaciuk zwycięzcą programu Śpiewajmy razem. All Together Now
M

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Za nami pełen emocji finał pierwszej polskiej edycji programu „Śpiewajmy razem. All Together Now”! Zwycięzcą muzycznego show został Mateusz Łopaciuk! Charyzmatyczny chłopak w wielkim stylu pokonał swoich rywali.

Do walki o nagrodę główną – 100 tys. złotych – stanęło 14 finalistów: Mateusz Łopaciuk, Patrycja Pałucka, Katarzyna Grzesiek, Tomasz Furman, Lena Czechowicz, Patrycja Urynowicz, Agata Czaban, Roman Grzegorczyk, Mariusz Suchożebrski, Natalia Zaręba, Kaśka Dudzik, Paulina i Bartek Gruszeccy, Patrycja Błach oraz Adam Ruszczyński.

REKLAMA

W takiej kolejności wystąpili w finale programu. O wyborze zwycięzcy zdecydowało stuosobowe jury, z Ewą Farną na czele.

Mateusz Łopaciuk wystąpił jako pierwszy i swoim wykonaniem „Smells Like Teen Spirit” Nirvany zawiesił poprzeczkę bardzo wysoko, zdobywając 94 punkty.

Materiały promocyjne partnera

– Kocham swojego męża, potem psa, a na trzecim miejscu Mateusza – żartowała Ewa Farna. – Jesteś świetny, gratulacje! – dodała. – Nie byłeś kopią Cobaina – skomentował Olaf Deriglasoff. – Jesteś nadzieją muzyki rockowej w tym kraju – przyznał odważnie.

W drugim etapie finału Mateusz porzucił mocne rockowe brzmienie na rzecz bardziej refleksyjnego „Przeżyj to sam” Lombardu. Za ten występ Mateusz otrzymał 87 punktów i został zwycięzcą pierwszej polskiej edycji “Śpiewajmy razem. All Together Now”! Laureat otrzymał czek na 100 tys. złotych oraz statuetkę.

– W ogóle to do mnie nie dociera. Nie wiem nawet, jak zareagować. Nigdy z niczym podobnym nie miałem do czynienia – mówił zdumiony zwycięzca.

Na co planuje przeznaczyć nagrodę? – Zamierzam zainwestować te pieniądze w rozwój artystyczny. Jak to przebiegnie, co konkretnie zrobię, jeszcze sam nie wiem.

▸ Przeczytaj również: Stoicka piosenka Zaz (posłuchaj singla “Qué vendrá”)

Mateusz Łopaciuk to młody poeta i wokalista z Janowa Podlaskiego. Lubi twórczość zespołu The Doors i Jimiego Hendrixa.

Kiedy był dzieckiem, skomponował swój pierwszy utwór na keyboardzie. Już wtedy wiedział, że chce być muzykiem. Lubi parodiować operowy styl śpiewania. Ma za sobą pierwsze solowe koncerty i spotkania autorskie z poezją.

Gratulujemy!

▸ Przeczytaj również: Charli XCX i Troye Sivan na Titanicu jak Kate Winslet i Leonardo DiCaprio

Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy premiery teledysku, żadnej informacji ze świata gwiazd muzyki? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA