Daddy Yankee: „Dura” to idealna propozycja na zbliżający się karnawał!

Daddy Yankee: „Dura” to idealna propozycja na zbliżający się karnawał!
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Daddy Yankee z „Dura” w czołówce YouTube’a.

Daddy Yankee „Dura” to według YouTube Rewind 2018 czwarty najpopularniejszy teledysk ostatnich 12 miesięcy.

▸ Przeczytaj również: Katy Perry gra w Final Fantasy (WIDEO)

Jeden z najpopularniejszych wykonawców muzyki reggaeton otrzymał za utwór nagrodę Latin Grammy w kategorii Best Urban Song, a klip do singla ma już niemal 1,2 miliarda (!) wyświetleń!

Singiel i klip „Dura” ukazały się na początku 2018 roku. Za reżyserię teledysku odpowiada Carlos Perez, a zdjęcia powstały w Los Angeles. Wideo w dużej mierze nawiązuje do stylu lat 90. Jak przyznaje sam Daddy Yankee, utwór to hołd dla idoli z początku kariery, a także nostalgiczny ukłon w stronę brzmień z przełomu lat 80. i 90.

„Dura” zainspirowała #DuraChallenge, w ramach którego powstało ponad 82 tys. filmów na Instagramie. Kawałek dotarł do szczytu list przebojów w kilkunastu krajach. W samych Stanach „Dura” pokryła się platyną aż 21 razy!

▸ Przeczytaj również: Najpopularniejsze polskie świąteczne piosenki – Top10!

Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy premiery teledysku, żadnej informacji ze świata gwiazd muzyki? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!