Brian May z Queen: Nie odmówiliśmy występu na Oscarach

Gitarzysta Queen Brian May opublikował pierwszy solowy singiel od 20 lat
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Jak zapewnia Brian May grupa Queen nie odmówiła występu na Oscarach. Muzyk zapewnił, że wspiera film Bohemian Rhapsody.

– Nigdy nie odmówiliśmy zagrania na Oscarach – napisał na Instagramie Brian May z grupy Queen. – Jesteśmy szczęśliwi z powodu nominacji i będziemy wspierać film na miejscu. 

Przypomnijmy, że wcześniej brytyjskie bulwarówki podały informacje, że Akademia Filmowa chciała, by grupa Queen wykonała podczas tegorocznych Oscarów kompozycję “Bohemian Rhapsody” z nominowanego do pięciu Oscarów filmu. Brian May zapewnia, że nie jest to zgodne z prawdą. 

▸ Przeczytaj również: Lou Doillon odsłania więcej niż kiedykolwiek!

Niedawno piosenka “Bohemian Rhapsody” została najczęściej pobieraną cyfrowo kompozycją z XX wieku, a film “Bohemian Rhapsody” pobił inny rekord. Stał się najbardziej dochodową muzyczną produkcją w historii. Wcześniej rekord należał do musicalu “Mamma Mia”. Jeśli chodzi o stricte muzyczne biografie najwyżej do tej pory znajdował się film “Straight Outta Compton” opowiadający o grupie N.W.A.

W roli głównej w “Bohemian Rhapsody” występuje znany z serialu “Mr. Robot”, Rami Malek.

Partnerują mu Ben Hardy (jako Roger Taylor), Gwilym Lee (jako Brian May) i Joe Mazzello (jako John Deacon). Udział potwierdzili także Mike Myers, Lucy Boynton, Allen Leech, Aaron McCusker i Aidan Gillen.

▸ Przeczytaj również: NAGA Kendall Jenner! Zobacz seksowną sesję (ZDJĘCIA)

Akcja filmu skupia się na okresie od założenia legendarnego zespołu, aż do koncertu Live Aid w 1985 roku. 

Queen to legendarny zespół rockowy, mający na koncie ponadczasowe hity jak “Bohemian Rhapsody”, “We Are The Champions”, “Under Pressure”, “Radio Ga Ga”, “A Kind Of Magic”, “I Want It All” czy “Innuendo”. Freddie Mercury, uważany za jednego z najwybitniejszych rockowych wokalistów, zmarł 24 listopada 1991 roku w wyniku powikłań związanych z AIDS.

91. ceremonia rozdania Oscarów odbędzie się w niedzielę 24 lutego 2019 w Dolby Theatre w Hollywood. Transmisję przeprowadzi 225 krajów. 

Queen Bohemian Rhapsody najpopularniejszą piosenką XX wieku w serwisach cyfrowych
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

▸ Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google!

Nie chcesz przegapić żadnej plotki gwiazd czy wiadomości ze świata show biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie