MUZOTAKTNEWSYFilmMrozu zapowiada nowy album piosenką do filmu

Mrozu zapowiada nowy album piosenką do filmu
M

"Napad" zapowiada tez najnowszą płytę artysty "Aura".

REKLAMA
REKLAMA

W sieci pojawił się teledysk do piosenki “Napad” promującej film “Na bank się uda”. Tym singlem Mrozu zapowiada nowy krążek. Możecie go zobaczyć poniżej na MUZOTAKT.pl

Mrozu powraca z piosenką promującą film “Na bank się uda”! Marian Dziędziel, Adam Ferency, Lech Dyblik i Maciej Stuhr, to bohaterowie nowej komedii kryminalnej “Na bank się uda”. Film trafi do kin 16 sierpnia.

REKLAMA

– Pisanie muzyki pod film to niezłe wyzwanie, którego zawsze chciałem się podjąć – mówi Mrozu.

– Kiedy przeczytałem scenariusz, oraz zobaczyłem obsadę “Na bank się uda”, to udać się musiało. Był to bardzo inspirujący impuls, który szybko stworzył projekcję w mojej głowie. Razem z Rasem (Rasmentalism) mieliśmy nie lada frajdę tworząc tekst, w którym myślę, że udało się nam oddać ducha fabuły, a muzyczna warstwa bujającego ghetto soulu jeszcze to podkreśliła. Tym bardziej cieszę się że kawałek “Napad” znajdzie się również na mojej nowej płycie “Aura”, którego premiera już 12 kwietnia 2019.

▸ Przeczytaj również: Ed Sheeran na ślubie z Andreą Bocellim. Zobacz UROCZE…

“Na bank się uda” to komedia kryminalna, zawrotne tempo akcji, wyraziste postaci i dowcipne dialogi.

A to wszystko oparte na autentycznych zdarzeniach, które były podstawą scenariusza autorstwa reżysera Szymona Jakubowskiego. Fabuła filmu zainspirowała Łukasza Mroza, znanego jako Mrozu – piosenkarza, kompozytora i autora tekstów, autora takich hitów jak “Szerokie wody” czy “Nic do stracenia” – do napisania piosenki do filmu.

Film rozpoczyna się od brawurowego napadu na bank, którego dokonują trzej starsi panowie. Doskonale przygotowani, uzbrojeni po zęby i w maskach na twarzach, pod okiem kamer monitoringu wchodzą do banku i włamują się do podziemnego sejfu. Kiedy policja przyjeżdża na miejsce, ze zdziwieniem stwierdza, że nic nie zginęło. Ale czy na pewno? Tak splatają się losy trzech staruszków, młodego hakera i policyjnego informatyka. Są i piękne dziewczyny. Pozostaje tylko pytanie, co czeka ich na końcu tej przygody – nagroda czy więzienna cela i kto kogo przechytrzy w tej zaskakującej grze.

▸ Przeczytaj również: Taniec z Gwiazdami 2019 – uczestnicy. Oto wszystkie pary!…

– Gdy pierwszy raz przeczytałem w gazecie artykuł o tym zwariowanym napadzie na bank, wydało mi się to zabawne i nieporadne – mówi scenarzysta i reżyser Szymon Jakubowski. – Ale już po chwili zacząłem się zastanawiać: jak to, staruszkowie napadli na bank? Po co? Czemu miało to wszystko służyć? Co takiego wydarzyło się w ich życiu, że podjęli się tak desperackiego kroku? Te i kilka innych pytań zainspirowały mnie do napisania tej zwariowanej historii. Słodko-gorzkiej komedii o współczesnej Polsce, w której by wygrać życie, trzeba pokonać system.

Zobacz teledysk: Mrozu – Napad:

Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA