Ariana Grande oddaje 90% zysków z “7 Rings”! Dlaczego?

Ariana Grande nowa płyta 2019
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Singiel “7 Rings” w dniu premiery okazał się już wielkim hitem. Do dziś teledysk obejrzano już ponad 265 milionów razy. Miliony streamingów plus zakupy cyfrowe krążka – można, by myśleć, że Ariana Grande zgarnia fortunę. Niestety musi oddawać aż 90 procent zysków z piosenki zatytułowanej “7 Rings” kompozytorom musicalu “Dźwięki muzyki”. Szczegóły wyjaśniamy na MUZOTAKT.pl

W piosence “7 Rings” Ariana Grande wykorzystała kompozycję z 1959 roku pt. “My Favorite Things”. Utwór pochodzi z klasycznego musicalu “Dźwięki muzyki”. Aż 90 procent zysków z kompozycji trafia do spadkobierców kompozytorów Oscara Hammersteina i Richarda Rodgersa.

Zyski wokalistki jednakże i tak powinny być spore biorąc pod uwagę, że na YouTube klip ma już ćwierć miliarda wyświetleń.

▸ Przeczytaj również: Lady Gaga: Jestem tutaj, żeby zrujnować imprezę (WIDEO)

“7 Rings” to singel z albumu “Thank U, Next”.

Jak donosi dziennik The New York Times, wytwórnia Ariany Grande, kupując licencję do piosenki “My Favorite Things”, zgodziła się na wszystkie warunki. Bez dalszych dyskusji podpisała umowę z Concord, w której zgadza się na 10% zysków z tantiem.

Wcześniej Ariana Grande zdradziła, że piosenka opowiada o dniu który spędziła z przyjaciółkami w Nowym Jorku. Dziewczyny dobrze się bawiły, wypiły trochę szampana i trafiły do sklepu Tiffany & Co. Tutaj Ariana Grande kupiła siedem pierścionków. Jeden dla siebie a resztę dla swoich przyjaciółek. Obdarowane zostały Vic, Courtney, Alexa, Tayla, Njomza oraz Kaydence.

▸ Przeczytaj również: Lady Gaga: Jestem tutaj, żeby zrujnować imprezę (WIDEO)

Zobacz teledysk: Ariana Grande 7 Rings

Posłuchaj piosenki My Favorite Things z 1959 roku:

 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!