Iggy Pop – „Zombie Birdhouse” – reedycja w czerwcu

Zagubiony klasyk Iggy’ego Popa – „Zombie Birdhouse” – doczeka się reedycji. Premiera wydawnictwa zaplanowana jest na 28 czerwca 2019.

Iggy Pop - „Zombie Birdhouse” – reedycja w czerwcu
fot. materiały prasowe

Intrygująca mieszanka dronów, afrobeats oraz swobodnych tekstów – tak w skrócie można podsumować szósty album Iggy’ego Popa. Krążek zostanie wydany na CD i winylu po raz pierwszy od oryginalnego wydania z 1982 roku, wyprodukowanego przez Chrisa Steina. Przedsmakiem wersji „Zombie Birdhouse” jest wizual do wiodącego singla, „The Villagers”. Zapraszamy do posłuchania!

Iggy Pop – Reedycja „Zombie Birdhouse” zawierać będzie niewydaną wcześniej wersję „Pain and Suffering”, gdzie w chórkach usłyszymy Debbie Harry (Blondie). Nagranie powstało z myślą o animacji „Rock & Rule”, w której Iggy użyczył głosu postaci Monster From Another Dimension, a Debbie Harry bohaterce Angel. Soundtrack, mimo gwiazdorskiej obsady, nigdy nie został wydany.

▸ Przeczytaj również: Hailey Bieber opublikowała wzruszający post o Justinie Bieberze!

Za remaster „Zombie Birdhouse” odpowiada Paschal Byrne z The Audio Archive w Londynie. Wydawnictwo zawiera single „Run Like a Villain” oraz „The Villagers”. W okładce znalazł się tekst pióra Irvine’a Welsha („Trainspotting”, „Porno”) oraz oryginalna sesja zdjęciowa autorstwa Esther Friedman.

Premiera nowej wersji „Zombie Birdhouse” zgrabnie zbiega się w czasie z udziałem Iggy’ego Popa w nowym projekcie Jima Jarmuscha – „The Dead Don’t Die”. Film po raz pierwszy zostanie zaprezentowany w maju 2019 na festiwalu w Cannes.

IGGY POP – “ZOMBIE BIRDHOUSE” – LISTA UTWORÓW
01: Run Like A Villain ( 3:01 )
02: The Villagers ( 3:54 ) 
03: Angry Hills ( 3:02 )
04: Life of Work ( 3:57 )
05: The Ballad Of Cookie McBride ( 2:58 ) 
06: Ordinary Bummer ( 2:43 ) 
07: Eat Or Be Eaten ( 3:14 ) 
08: Bulldozer ( 2:17 ) 
09: Platonic ( 2:40 ) 
10: The Horse Song ( 2:58 ) 
11: Watching The News ( 4:11 ) 
12: Street Crazies ( 3:54 )
BONUS TRACK
13: Pain and Suffering ( 2:58 )

▸ Przeczytaj również: Rihanna w odważnej sesji! Seksownie odsłoniła… (FOTO)

 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!