Daddy Yankee: Autor hitu Despacito po raz pierwszy w Polsce!

Daddy Yankee: Autor hitu Despacito po raz pierwszy w Polsce!
fot. materiały prasowe

„Con Calma” – utwór, który od tygodni okupuje czołowe miejsca list przebojów w Polsce i na świecie, już za niespełna miesiąc zabrzmi na żywo w TAURON Arenie Kraków. Do Polski przyjeżdża bowiem król reggaetonu – Daddy Yankee, jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków latynoskiej sceny muzycznej na świecie.

Autor megahitów „Despacito”, „Gasolina” czy „Dura”, Daddy Yankee wystąpi 13 czerwca 2019 na jedynym koncercie w Polsce. Konkurs na najlepsze wideo taneczne do „Con Calmy” oraz specjalny supportujący spektakl muzyczno-taneczny dodatkowo uświetnią to wydarzenie.

▸ Przeczytaj również: Ariana Grande w sądzie za publikacje własnych zdjęć

Koncert w TAURON Arenie Kraków, który odbędzie się 13 czerwca 2019 r. będzie pierwszą wizytą muzyka w Polsce. Urodzony w Portoryko Ramón Luis Ayala Rodríguez, znany jako Daddy Yankee, to jeden z najbardziej wpływowych artystów sceny latynoamerykańskiej, okrzyknięty królem reggaetonu, gatunku zyskującego w Polsce coraz większą grupę sympatyków. Połączenie hip-hopu, jamajskiego dancehallu i latynoamerykańskiego temperamentu. To będzie inwazja pozytywnej energii!

Daddy Yankee zasłynął w Polsce już w roku 2004 przebojem „Gasolina”, który do dziś jest nieodłącznym elementem niejednej imprezy.

Młodsi słuchacze kojarzą go też m.in. za sprawą utworu „Despacito”, który zawojował światowymi listami przebojów w 2017 roku, bijąc wszelkie możliwe muzyczne rekordy. Jego kolejny hit, „Dura”, stał się w 2018 roku muzycznym fenomenem. 2019 jest bez wątpienia rokiem kolejnego hitu Yankee’ego – „Con Calma” od tygodni zajmuje pierwsze miejsce na liście najczęściej słuchanych utworów aż w 33 krajach.

Niedawno Daddy Yankee udostępnił nową wersję „Con Calma”, w której gościnnie słyszymy Katy Perry. Duet wykonał wspólnie singiel w finale programu „American Idol”. Zobacz występ!

https://www.youtube.com/watch?v=pxk5bLKzCHA
Daddy Yankee i Katy Perry

Organizator koncertu przygotował konkurs na najlepsze taneczne wideo, w którym będzie mógł wziąć udział każdy, kto tylko czuje się na siłach. Soliści i grupy, mali i duzi, profesjonaliści i amatorzy. Wystarczy tylko udostępnić nagranie własnego układu tanecznego do „Con Calmy” na Youtube (oznaczając je hasztagami #concalma i #plxevents). Materiały z największą liczbą polubień zostaną wyróżnione nie tylko specjalnym, podwójnym zaproszeniem na koncert do strefy Golden Circle. Tancerze będą mieli też niepowtarzalną okazję zaprezentować się publiczności na żywo w dniu koncertu, na specjalnej platformie sceniczne udostępnionej przed Areną przez partnera koncertu, Kinnie Polska.

To nie koniec atrakcji. W ramach supportu odbędzie się specjalny spektakl muzyczno-taneczny, za który odpowiadają tancerze z Reggeaton vs Dancehall (oprawa muzyczna w rękach dj GM), a artystyczną pieczę nad całością sprawuje wybitny, rozkochany w latynoskich rytmach tancerz i choreograf, Daniel Pancerz. Rozgrzewka przed występem króla zapowiada się zatem niezwykle energetycznie.

Daddy Yankee na żywo to spektakularne widowisko przepełnione tonami pozytywnej energii w reggaetonowych rytmach. Do tego przygotowujemy kilka opisanych powyżej wyjątkowych atrakcji. Wakacje 2019 roku więc mogą rozpocząć się w naprawdę wyjątkowy sposób!

▸ Przeczytaj również: Eurowizja 2019: Madonna w ogniu krytyki po występie w Izraelu (WIDEO)

Daddy Yankee i Snow – Con Colma
 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!