René Angélil, muzyk, a prywatnie mąż Celine Dion nie żyje. Artysta przegrał walkę z chorobą.

Nie żyje mąż Celine Dion – Rene Angelil miał 73 lata.

Rene AngelilPartner piosenkarki już od 16 lat zmagał się z rakiem gardła. Zagraniczne media informowały kilka dni temu, że jego choroba osiągnęła już ostatnie stadium. Piosenkarka niedawno udzieliła wstrząsającego wywiadu, w którym opowiedziała o chorobie ukochanego. Mówiła, że rozmawiają już o śmierci.

Śmierć w ramionach żony, to nie jedyne marzenie Angelila. Kolejnym jest kariera Celine Dion. On nie chce, aby piosenkarka z jego powodu przerwała swoją działalność na scenie.

Celine Dion postanowiła powrócić. Podczas jej show w Las Vegas fani byli świadkami bardzo osobistego wyznania wokalistki. Na telebimach zaczęły pojawiać się jej prywatne nagrania wraz z mężem i dziećmi.

Za każdym razem , gdy Rene pojawiał się w materiałach, fani bili brawo na jego cześć. Artystka zapowiadając swój cover piosenki Roberty Flack  “The first time I ever I saw your face” zwróciła się do fanów:

“Mam nadzieję, że zauważyliście już, że przesłanie dzisiejszego koncertu jest dla mnie bardzo, bardzo osobiste”

Rene Angelil, 73, odszedł dziś rano po długiej i dzielnej walce z rakiem – napisał jego rzecznik. – Rodzina prosi o uszanowanie prywatności. Więcej szczegółów zostanie podanych w najbliższym czasie.

René Angélil urodził się 16 stycznia 1942 w Montreal. To  kanadyjski piosenkarz i menedżer. Był mężem i menadżerem piosenkarki Céline Dion.

Angelil zaczynał jako piosenkarz w 1960 roku w Montrealu, utworzył z kolegą z dzieciństwa zespół pop-rockowy „Baroneci”, który miał parę lokalnych hitów.

Po rozpadzie grupy, René Angélil i najlepszy przyjaciel Guy Cloutier zaczęli pracować jako menadżerowie, wspólnie udało im się wykreować takich artystów pochodzących z Quebecu jak René Simard i Ginette Reno. Ich drogi rozeszły się w 1981 roku.

Pod koniec 1981 roku René usłyszał nagranie demo Céline Dion i został jej menadżerem. W 1987 i 1988 roku zdobył nagrodę Félix za Menedżera Roku.

W lipcu 2008 został mianowany dyrektorem reality show “Star Academie”.

Razem z Céline Dion miał trzech synów. Urodzonego w 2001 roku Réne-Charlesa, oraz urodzonych w październiku 2010 roku bliźniaków Nelsona i Eddy’ego. Cała trójka została poczęta metodą in vitro.

ZOBACZ VIDEO
CELINE DION & RENE ANGELIL – THE BOOK OF LOVE

https://www.youtube.com/watch?v=uJV_fiFqIOM&feature=youtu.be

POSŁUCHAJ SINGLA
CELINE DION – THE COLOUR OF MY LOVE

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!