MUZOTAKTNEWSYGwiazdyRomuald Lipko z grupy Budka Suflera walczy z chorobą nowotworową!

Romuald Lipko z grupy Budka Suflera walczy z chorobą nowotworową!
R

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Romuald Lipko to jeden z najważniejszych twórców Polskiej muzyki rozrywkowej ostatniego półwiecza. Odpowiedzialny za muzyczną drogę zespołu Budka Suflera walczy z chorobą nowotworową.

Romuald Lipko (69 l.) z zespołu Budka Suflera walczy o życie! Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu pierwszą diagnozę postawiono zaledwie kilka tygodni temu, po ogłoszeniu przez Zespół Budka Suflera wielkiego powrotu na scenę. Od tego czasu Artysta przeszedł szereg specjalistycznych badań w Polsce oraz w niemieckim Magdeburgu.

REKLAMA

▸ Przeczytaj również: Miley Cyrus w seksownym czerwonym lateksie. Nowy klip SZOKUJE!

Pierwszą informację o chorobie muzyka podali członkowie zespołu za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Materiały promocyjne partnera

– Nie czujemy się na siłach relacjonować działań medycyny na najwyższym poziomie – mówią członkowie zespołu. – Towarzysząc naszemu przyjacielowi na każdym etapie jego choroby zrozumieliśmy jedno: jest realna szansa zwycięstwa w tej trudnej walce – dodają.

Potrzebne wsparcie

Członkowie zespołu podkreślają, jak ważne w chwili obecnej jest wsparcie ich kolegi w walce z chorobą: – Stan ducha naszego przyjaciela jest czynnikiem niezwykle ważnym – czytamy w komunikacje opublikowanym przez członków Budki Suflera. – Podczas każdej z naszych rozmów Romek najchętniej mówi o nowych piosenkach, zbliżającej się jesiennej trasie koncertowej oraz nowoczesnych aranżacjach przebojów Zespołu. Mając świadomość swojej dolegliwości planuje i marzy – głosi dalej komunikat.

Gwiazdy wspierają znanego kompozytora

Informacja o chorobie poruszyła wielu znanych artystów. Swoje wsparcie wyrażają za pośrednictwem mediów społecznościowych! – Jestem głęboko poruszona informacją o chorobie mojego wieloletniego przyjaciela! Zaledwie kilka tygodni temu widzieliśmy się na sesji zdjęciowej zapowiadającej powrót Budki Suflera – mówi Izabela Trojanowska związania z Zespołem od Wielu Lat.

Romuald Lipko jest kompozytorem jej największych przebojów, w tym „Wszystko, czego dziś chcę” czy „Tyle samo prawd, ile kłamstw”. – Wiem, jak ważny dla Romka jest jesienny powrót Zespołu na scenę. Jedną z najlepszych form wsparcia go w walce z chorobą, może być udział w zbliżającej się trasie koncertowej – dodaje.

Izabela Trojanowska to nie jedyna, związana z zespołem gwiazda, która publicznie udzieliła wsparcia kompozytorowi. – Myślami jestem z Romkiem. Wierzę w Jego szybki powrót do zdrowia – komentuje doniesienia o chorobie Urszula, dla której Lipko skomponował takie przeboje, jak „Dmuchawce latawce wiatr” czy „Luz blues w niebie same dziury”.

– Wiem, że Romek jest silny i wierzę, że wkrótce będzie zdrowy. Przesyłam same pozytywne myśli w Jego Stronę – mówi Felicjan Andrzejczak, wokalista Budki Suflera z lat 82-83, znany min. Z utworu „Jolka, Jolka pamiętasz”

Muzycy wyruszą w trasę!

Jak zapewnia organizator powrotu Budki Suflera jesienna trasa koncertowa Zespołu nie jest zagrożona. – Nie przerywamy prac związanych z powrotem Zespołu na scenę – słyszymy w agencji Topkoncert. – Podobnie, jak nasz przyjaciel ogromnie wierzymy w sukces zaplanowanej na wrzesień i październik trasy koncertowej – mówią organizatorzy.

▸ Przeczytaj również: Camila Cabello i Shawn Mendes romansują w łóżku! “Ta scena powinna trafić na…”

https://www.facebook.com/budkasuflera/posts/2277004169061553:0

INFORMACJA O POWROCIE ZESPOŁU

Budka Suflera powraca!

Budka Suflera powraca na scenę wraz z jesienną trasą koncertową pod nazwą 45 lat  “Powrót do korzeni”!  Zespół zagra w największych halach w Polsce, w tym w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Szczecinie oraz w Katowicach.

Siedem miast, największe sale koncertowe, ponad sto tysięcy widzów. To najlepsza forma na świętowanie 45-lecia pracy artystycznej Zespołu. Cztery dekady wypełnione przebojami Budki. To stos nagród, niezliczone hity na listach przebojów, 15 studyjnych albumów i tysiące koncertów na całym świecie. Zapowiadająca powrót trasa koncertowa to niewątpliwie jedno z największych wydarzeń muzycznych 2019 roku nie tylko dla fanów kapeli, ale także dla wszystkich, którzy kiedykolwiek nucili utwory jednego z najbardziej utytułowanych polskich Zespołów.

Podczas koncertów będzie można usłyszeć największe przeboje, przy których dorastały kolejne polskie pokolenia. Dzięki utworom „Sen o dolinie”, „Cień wielkiej góry” przeniesiemy się wspomnieniami cztery dekady wstecz, do czasów gdy  Zespół rozpoczynał swoją karierę. Zabrzmią  też przeboje z lat 80. „Za ostatni grosz” i „Nigdy nie wierz kobiecie” oraz wykonane przez Felicjana Andrzejczaka „Noc komety” i „Jolka, Jolka pamiętasz”.  Nie zabraknie hitów Budki Suflera z lat 90., w tym „Takie tango” czy „Bal wszystkich świętych” ze sprzedanej w ponad milionowym nakładzie płyty „Nic nie boli tak, jak życie”.

Z okazji Jubileuszu zespół zaprosił do udziału w koncertach związanych z Budką Suflera gości, w tym Izabelę Trojanowską, która zaśpiewa doskonale wszystkim znane m.in. „Wszystko czego dziś chcę” i „Tyle samo prawd ile kłamstw” oraz Urszulę w  której wykonaniu usłyszymy m.in. „Dmuchawce, latawce, wiatr” i „Luz blues w niebie same dziury”. Będzie to także pierwsza okazja do usłyszenia na żywo Roberta Żarczyńskiego – nowego wokalisty Zespołu oraz gitarzystów Darka Bafeltowskiego i Piotra Bogutyna. Na swoich stałych stanowiskach zagrają Romuald Lipko, Tomasz Zeliszewski i Mieczysław Jurecki.

Jolka, Jolka pamiętasz
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA