Avicii: Koncert ku pamięci artysty. W line-upie największe gwiazdy

Avicii: Pogrzeb tylko dla najbliższych!
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

5 grudnia w Sztokholmie odbędzie się koncert upamiętniający jego osobę. Tego wyjątkowego wieczoru we Friends Arena zaprezentuje się aż 19 współpracowników Avicii, w tym Aloe Blacc, Adam Lambert czy Rita Ora, David Guetta, Kygo oraz inni DJ zagrają sety.

Koncert dla Avicii. 19 wokalistów, którzy pojawili się w piosenkach Avicii’ego, w tym Aloe Blacc, Adam Lambert, Alex Ebert, Rita Ora oraz Joe Janiak (pełna lista poniżej) wraz z 30-osobowym zespołem zaprezentuje największe hity Avicii’ego. Koncert otworzą sety w wykonaniu Davida Guetty, Kygo, Dimitriego Vegasa & Like Mike’a, Laidback Luke’a i Nicky’ego Romero. Wszyscy byli bliskimi przyjaciółmi Tima Berglinga.

▸ Przeczytaj również: Katy Perry i mnóstwo pięknych psów w teledysku „Small Talk

Zyski z koncertu trafią na konto fundacji działającej na rzecz osób z problemami psychicznymi. Sprzedaż biletów rusza 5 września o godz. 10:00. Więcej informacji na Stronach Aviciitributeconcert.com and Ticketmaster.se.

Tim miał plany, aby zrobić duży koncert z artystami śpiewającymi w jego kawałkach i dużym zespołem. Teraz realizujemy jego marzenie i dajemy fanom szansę na doświadczenie muzyki naszego syna w wyjątkowy sposób 
-Klas Bergling, ojciec Tima 

The Avicii Tribute Concert for Mental Health Awareness będzie pierwszą okazją do usłyszenia wielu utworów artysty na żywo.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że przyjaciele Tima, producenci, artyści i współpracownicy przylecą do Sztokholmu, by pomóc zrealizować nam to przedsięwzięcie. Każdy z nich wyraził chęć współpracy w walce z chorobami psychicznymi oraz wsparcie dla Tim Bergling Foundation. Nie możemy się doczekać tego wydarzenia. Każdego roku około 1500 osób w Szwecji odbiera sobie życie. Na świecie ta liczba wynosi prawie milion. Takie tragedie mają nieodwracalny wpływ na rodziny oraz najbliższych. To światowy kryzys i druga najczęstsza przyczyna śmierci ludzi w wieku 15-29, według danych WHO. Celem tego koncertu jest głośne opowiedzenie o problemie i zwrócenie uwagi na piętno, jakie spoczywa na tematach chorób psychicznych oraz samobójstw. Potrzebujemy odpowiednich narzędzi i środków, by z tym walczyć, zwłaszcza u młodych – wyjaśnia ojciec Avicii’ego.

Artyści, którzy wezmą udział w koncercie (więcej nazwisk wkrótce):

-Adam Lambert
– Alex Ebert
– Aloe Blacc
– Amanda Wilson
– Andreas Moe
– Audra Mae
– Blondfire
– Bonn
– Carl Falk
– Dan Tyminski
– Daniel Adams Ray
– Joe Janiak
– Nick Furlong
– Otto Knows
– Rita Ora
– Sandro Cavazza
– Simon Aldred
– Vargas Lagola
– Zak Abel

Tim Bergling Foundation została założona przez rodzinę Avicii’ego. Poza działaniu na rzecz osób z problemami psychicznymi, organizacja zajmuje się również walką z katastrofami ekologicznymi oraz utrzymaniem zagrożonych gatunków. Fundacja działa nie tylko w Szwecji, ale swoje cele pragnie spełniać także w innych miejscach na świecie.

▸ Przeczytaj również: Bebe Rexha już nie ma 20 lat! Tak uczciła swoje urodziny

Wake Me Up / Avicii
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie