YUKKA z debiutanckim teledyskiem do piosenki „Woda”

Czy zespołowi uda się wypłynąć z nią na powierzchnię?

YUKKA z debiutanckim teledyskiem do piosenki „Woda”
fot. materiały prasowe

Prezentujemy debiutancki teledysk promujący piosenkę „Woda” wschodzącego na scenie muzyki elektronicznej zespołu YUKAA.

YUKKA: Duet Gabrieli Kundziewicz i Adriana Woronowicza to precyzyjnie zdefiniowana propozycja dla wielbicieli electro-popu. Kompozycja jest utrzymana w tajemniczym klimacie, osiągniętym poprzez połączenie mrocznego i wręcz ciężkiego brzmienia instrumentów z przejrzystym i ciepłym głosem wokalistki. Daje to bardzo ciekawy efekt. Muzyka, teledysk, jak i tekst „Wody” są spójną i interesującą wypowiedzią.

▸ Przeczytaj również: Justin Bieber oficjalnie ogłasza fanom, że czeka na dziecko!

„Woda” swoją metaforyką nawiązuje do powszechnie znanej maksymy Heraklita: pantha rhei, „wszystko płynie”. Słuchacz odbierze w niej mocno osadzony w dzisiejszych realiach przekaz o naturze, związku między dwojgiem ludzi. Piosenka przypomina o tym, że w pędzącym życiu łatwo przegapić ten właściwy moment na najbliższą każdemu człowiekowi sprawę… I mówimy tu o miłości:

Kiedy mówić chcesz do mnie – czekaj, musisz wiedzieć, że jestem rzeką” – to z jednej strony wyśpiewana przestroga, z drugiej strony przypomnienie, że czasem trzeba po prostu dokonać jakiegoś wyboru… – Gabriela Kundziewicz, YUKAA.

Teledysk został zrealizowany przez ekipę HDVSCAM. Jest to obraz ukazujący całą energię piosenki duetu YUKAA, harmonijnie przeplatany przepełnioną emocjami, lecz stonowaną pod względem wizualnym, historią dwojga kochanków. Ujęcia do klipu kręcono w Krakowie, a realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki wsparciu Miasta Białystok.

YUKAA to elektroniczny duet z Białegostoku. Powstał w 2017 roku z inicjatywy wokalistki i autorki piosenek Gabrieli Kundziewicz oraz producenta muzycznego, aranżera i perkusisty Adriana Woronowicza. Zespół 5 grudnia 2018 roku debiutował w sieci singlem „Światła”, który spotkał się ze świetnym odbiorem słuchaczy. Od tej pory nieprzerwanie prowadzi własną działalność sceniczną, brał udział m.in. w projekcie muzycznym My Name Is New realizowanym przez wytwórnię Kayax.

▸ Przeczytaj również: Roksana Węgiel zaśpiewała hit Queen. Internauci oburzeni! (WIDEO)

Woda / YUKKA
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie