Terra Bite to zespół, który zaistniał dzięki szóstej edycji programu „Must be the music”.

Swoim singlem „Push” zdobyli serca fanów mocnego brzmienia, a dokładnie stylu rapcore, czyli mocnego rocka połączonego z rapem. Początkowo zespół tworzyło czterech chłopaków, jednak w ubiegłym roku zespół przeszedł poważne zmiany i rozstał się z dotychczasowym wokalistą.

Jego miejsce zajęła Lucia dziewczyna o mocnym, aczkolwiek delikatniejszym wokalu. Pozostali członkowie zespołu to: Palut, który odpowiada w zespole za brzmienie gitarowe, K.I. odpowiada za bas, Coyote uderza w bębny, a DJ Geto odpowiedzialny jest za brzmienie elektroniczne.

Brzmienie poprzedniego składu można porównać do takich zespołów jak Limp Bizkit czy Panik. Ci, którzy oczekiwali podobnego brzmienia od Terra Bite mogli poczuć się zawiedzeni, ponieważ zespół przeszedł nie tylko zmiany osobowe, ale i muzyczne. Już po wydaniu singla „Yummy” w połowie ubiegłego roku, słuchacze mogli spodziewać się zmian w stylistyce muzycznej zespołu.

Terra Bite przygotowuje się do wydania EP-ki z pięcioma utworami. Nadal można usłyszeć na niej mocne rockowe brzmienie, jednak wcześniej wspomniany rap zastąpił charakterystyczny wokal Lucii.

Na płycie poza singlem „Yummy” znajdują się także utwory „Slave” pełen energii i gitarowego brzmienia, „Rude Boy” w nieco spokojniejszej, aczkolwiek tak samo mocnej aranżacji, „Puppet”, w którym Lucia pokazuje wokalny pazur i najspokojniejszy ze wszystkich utwór „Illusion” oparty na wokalu, pozwalający na chwilę wytchnienia.

Trudno ocenić czy zespół przeszedł lepszą czy gorszą metamorfozę. Z jednej strony brakuje wcześniej poznanego rapu, z drugiej strony głos Lucii ze specyficzną manierą daje zespołowi nową, zupełnie inną jakość. Jestem pewna, że po części udało im się zatrzymać poprzednich fanów przy sobie, a przy okazji pozyskać nowych, takich, którzy gustują w obecnym stylu zespołu Terra Bite.

Najlepiej przesłuchajcie i oceńcie nadchodzącą EP-kę sami!

Tracklista EP-ki:
1. Slave
2. Puppet
3. Illusion
4. YummY!
5. Rude Boy

ZOBACZ TELEDYSK
TERRA BITE – YUMMY!

ZOBACZ TELEDYSK
TERRA BITE – PUSH

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!