MUZOTAKTNEWSYMuzykaBon Jovi w hołdzie George’a Floyda! Posłuchaj „American Reckoning”

Bon Jovi w hołdzie George’a Floyda! Posłuchaj „American Reckoning”
B

REKLAMA
REKLAMA

Kilkanaście dni po najważniejszym święcie państwowym w Stanach Zjednoczonych, Bon Jovi publikuje tzw. protest song. Singiel zatytulowany „American Reckoning” to przede wszystkim muzyczne spojrzenie na obecną sytuację w USA. Posłuchajcie, jak brzmi ich nowa propozycja!

John Bon Jovi stworzył kawałek w hołdzie George’a Floyda, który zmarł w wyniku tragicznego zdarzenia, które miało miejsce 25 maja br. w Minneapolis w amerykańskim stanie Minnesota. Przypomnijmy, 46-letni czarnoskóry mężczyzna zmarł w wyniku brutalnego zatrzymania, bowiem funkcjonariusz policji Derek Chauvin przez co najmniej siedem minut dusił kolanem Afroamerykanina.

REKLAMA

Nowy singiel grupy pt. „American Reckoning” to kolejna zapowiedź nadchodzącego studyjnego albumu grupy. Krążek zatytułowany „Bon Jovi 2020” ujrzy światło dzienne już jesienią tego roku. Kultowy zespół zarówno w singlu, jak i na całej płycie, komentuje obfitujący w smutne oraz tragiczne wydarzenia rok w Stanach. 100% wpływów zespołu oraz Island Records ze sprzedaży „American Reckoning” będzie przekazane na rzecz Bryan Stevenson’s Equal Justice Initative, aż do końca tego roku.

▸ Przeczytaj również: Ellie Goulding: Nowa płyta coraz bliżej. Posłuchaj „Slow Grenade”

Bon Jovi przedstawia American Reckoning

Byłem bardzo poruszony, gdy pisałem utwór „American Reckoning” z poziomu świadka ważnych historycznych wydarzeń. Najważniejszym darem dla artysty jest możliwość wypowiadania się na tematy, które poruszają ludzi najbardziej – mówi John Bon Jovi.

Od czasu wydanego w 1984 debiutu, jak również wielkich sukcesów „Slippery When Wet” czy „New Jersey”, Bon Jovi sprzedało na całym świecie ponad 130 mln egzemplarzy albumów. Ich utwory nie znikają z playlist radiowych od ponad 35 lat. Zaledwie w ostatniej dekadzie na koncerty grupy kupiono prawie 10 mln biletów. To ogromny sukces!

Czekacie na nowy krążek amerykańskiej grupy?

▸ Zobacz także: Cleo szykuje dwie niespodzianki. Na to fani czekali od dawna

American Reckoning
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA