Powiew świeżości na europejskiej scenie muzyki pop 💜 Poznajcie łamiącą serca Roxen 💜

Powiew świeżości na europejskiej scenie muzyki pop 💜 Poznajcie łamiącą serca Roxen 💜
fot. materiały prasowe

Roxen prezentuje swój wyjątkowy, niepodrabialny styl w nowej piosence zatytułowanej “How to Break a Heart”, której słowa i klip idealnie współgrają z charakterem nagrania. Posłuchajcie, jak brzmi propozycja młodej gwiazdy.

Roxen to nietuzinkowa artystka obdarzona głębokim, unikatowym głosem, której muzykę charakteryzuje rozmarzone brzmienie. Jej piosenki i teksty tworzą jedyny w swoim rodzaju świat, gdzie wszystko wydaje się możliwe. Artystka zyskała rzeszę fanów na całym świecie za sprawą startu w tegorocznej Eurowizji. Tuż po ukazaniu się utworu „Alcohol You” stała się jedną z faworytek konkursu, który niestety został odwołany. Jednak już teraz potwierdzono, że Roxen powróci w przyszłorocznej edycji.

To jedna z moich ulubionych piosenek, dlatego nie mogłam się doczekać jej premiery. Mam nadzieję, że wam się spodoba i trafi na wasze playlisty. Mimo przesłania, to utwór z pozytywnym klimatem, porywający do tańca, taki, którego chce się słuchać na okrągło. Czekam niecierpliwie na reakcje i jeszcze raz dziękuję za wszystko. Kocham Was – powiedziała Roxen.

Autorami najnowszego singla „How To Break a Heart” są Teodor Runsiö, Frans Torell, Elin Bergman i Seb Daniel, a za produkcję kawałka odpowiada Seb Daniel. Teledysk wyreżyserował San, dyrektorem kreatywnym był Paul Tacu, a za produkcję odpowiadało Loops Production.

▸ Zobacz także: 80-letnia Tina Turner wygląda oszołamiająco. Kygo odświeża jej kultowy przebój!

Kim jest Roxen

Roxen urodziła się w Cluj, w Rumunii. Zaczęła śpiewać gdy miała 7 lat. Wygrała kilka muzycznych konkursów i od początku wiedziała, że muzyka to jej życie i wybawienie. Gdy była dzieckiem ciągnęło ją do różnych artystycznych zajęć – pisania i publikowania książek, śpiewania na szkolnych festiwalach, aktorstwa, pisania sztuk teatralny a w końcu i kręcenia ich. Zawsze czuła, że jej miejsce jest na scenie. Dla Roxen każde muzyczne doświadczenie to nowa podróż do innego wymiaru. Jej muzyczna aura jest niczym zaklęcie, które generuje zupełnie nowy świat. Świat gdzie życie nie jest czarno-białe, świat gdzie widać tęcze.

Wiosną 2020 roku Roxen miała 2 piosenki w top 10 radiowych przebojów w Rumunii – “You don’t love me” i “Ce-ti canta dragostea”. “You don’t love me” feat. Sickotoy hipnotyzuje, wciągając do unikatowego świata clubbingu i nocnego życia. Kilka tygodni po premierze, piosenka trafiła na playlisty największy rozgłośni radiowych we Francji, w Meksyku, USA, Hiszpanii, Grecji, Turcji, Bułgarii, Litwie, Kosowie, Słowenii, Kazachstanie, Estonii i Mołdawii. Ponadto zgromadziła 15 milionów odsłon na YouTube.

Lato 2020 to dla Roxen nowy hit “Spune-mi”, który po pierwszym miesiącu miał już 5 milionów wyświetleń na YouTube i piął się w górę na listach przebojów. Teledysk do “Ce-ti canta dragostea” ma już 25 milionów odsłon na YouTube i okupuje szczyt radiowej listy przebojów od ponad 8 tygodni. Roxen uważa, że jej muzyka to rodzaj terapii nie tylko dla niej, ale i jej fanów, a rozmarzony vibe i kosmiczny wygląd tylko w tym pomagają. W zamyśle wokalistki piosenki, które tworzy, powinny mieć iście leczniczą moc i wprowadzać harmonię. Muzyka Roxen, niczym miłość, jest uniwersalna.

Eurowizja 2020

1 marca rumuńska publiczność i jury wybrali Roxen, by w maju 2020 roku z piosenką “Alcohol You” reprezentowała Rumunię podczas Konkursu Eurowizji w Rotterdamie. To jeden ulubionych i najbliższych sercu Roxen utworów, który traktuje o błogich chwilach, gdy naprawdę nawiązujemy więź ze sobą.

Utwór jest tak bliski Roxen, bo opowiada właśnie o niej. Artystka przyznaje, że udaje jej się naprawdę nawiązać kontakt z samą sobą niezwykle rzadko, tylko gdy zdoła odciąć się od hałasu, który nas otacza. Podkreśla, że błahe problemy, pozorne dramaty, kłótnie z bliskimi czy problemy w szkole bądź w pracy nie są tak ważne, jak równowaga, jak odnalezienie wewnętrznego spokoju i nawiązywanie więzi ze sobą. W tych chwilach, kiedy oczekiwania łączą się z rzeczywistością, można odnaleźć prawdziwe szczęście. Kiedy nie wymagamy od innych czegoś, czego sami nie możemy zaoferować, kiedy przestajemy zazdrościć i zaczynamy ufać ludziom, kiedy rywalizujemy tylko ze sobą, kiedy udaje nam się zrealizować cele.

“Alcohol You” idealnie współgra z przesłaniem, które niesie Roxen, stawiając czoła rzeczywistości i samej sobie. To piosenka o związku Roxen z samą sobą, o poszukiwaniu i odnajdywaniu równowagi oraz odrzucaniu hałasu, agitacji oraz pozornych dramatów. “Alcohol You” to coś więcej niż piosenka. To cześć historii Roxen, zaśpiewana pięknie i z emocjami.

Chcę być iskrą, która roznieca ogień w życiu innych. I zachęcam wszystkich, by robili to samo. Świat będzie wtedy znacznie milszym miejscem – dodaje artystka.

▸ Przeczytaj również: Oto najlepszy album R&B tego roku! „Chilombo” bije rekordy popularności

How to Break a Heart
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie