Mistrzowie eleganckiej elektroniki, kanadyjski duet Junior Boys zagrali na jedynym koncercie w Polsce w ramach światowej trasy koncertowej promującej najnowszą płytę „Big Black Coat”

Kanadyjski duet popowo-elektroniczny utworzony przez Jeremy’ego Greenspana i Johnny’ego Darka w 1999 roku w Hamilton w Kanadzie.

Obecnie grupę tworzą Greenspan oraz Matt Didemus. Pierwszym wydawnictwem zespołu była EPka z października 2002 roku „Birthday/Last Exit”, zawierająca cztery utwory, w tym remiks autorstwa Christiana Fennesza.

Na kolejnej EPce „High Come Down” z lutego 2004 roku znalazła się piosenka zremiksowana przez innego przedstawiciela kanadyjskiej sceny elektronicznej – Caribou.

Debiutancki album „Last Exit” ukazał się we wrześniu 2004 roku. W 2006 roku duet wydał drugą płytę „So This Is Goodbye”. W 2009 roku ukazała się ich najbardziej znana płyta „Begone Dull Care” z wielkimi hitami „Bits and Pieces” czy „Paralel Lines”. W 2011 roku ukazała się ostatnia płyta “It’s All True”.

Po 5 latach zespół powraca z nową płytą „Big Black Coat”. Najnowsze wydawnictwo duetu ukazało się 5 lutego! 27 lutego br. wystąpili w Warszawie!

fot. Przemysław Giza

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!