Marcin Kindla nagrywał z Neilem Taylorem – gitarzystą Robbiego Williamsa!

Już niedługo premiera nowego singla Marcina Kindla „To nie mój czas”!

W nagraniach utworu udział wziął wyjątkowy gość – Neil Taylor – wieloletni gitarzysta Robbiego Williamsa!

Ten wybitny muzyk podczas swojej 35-letniej kariery współpracował między innymi z Chrisem de Burgh, Natalie Imbruglia, Peterem Gabriel, Rodem Stewart, Morrissey, Tiną Turner, The Pretenders, Van Morrison, Holly Johnson czy Paulem Young.

Teraz skorzystał z zaproszenia Marcina i podzielił się swoim talentem nagrywając partię gitar w jego najnowszym singlu.

Marcin Kindla w 1995 roku wraz z bratem Robertem założył w Świętochłowicach grupę muzyczną Kindla. W 2002 roku zespół nagrał swoją debiutancką płytę zatytułowaną pt. Niebo bez gwiazd”, natomiast ostatnim ich albumem było wydawnictwo Nowy dzień” promowane przez singel Koniec.

W dniu 30 września 2011 roku ukazała się pierwsza solowa płyta wokalisty, zatytułowana “Teraz i tu”. Wydawnictwo promowane było poprzez utwory “Nie bój się oraz” tytułowy “Teraz i tu”.

Na płycie znalazł się także bonus w postaci utworu “Kiedyś cię znajdę” Reni Jusis w wykonaniu wokalisty.

Utwór “Jeszcze się spotkamy” wykonywany wspólnie z Piotrem Kupichą znalazł się w gronie finalistów konkursu SuperPremiery na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Kompozycja przyniosła muzykom również sukces podczas Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich w 2012 roku w Karlshamn, w którym zwyciężyli.

Wraz z Piotrem Kupichą skomponował również piosenkę “Więcej, jeśli się da na” potrzeby serialu Rodzinka.pl.

24 lipca 2013 roku ogłoszono, iż wokalista zakwalifikował się do ścisłego finału Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze. Ostatecznie muzyk zdobył Brązowy Samowar za wykonanie piosenki Korabli z repertuaru Dzmitryj Kałdun.

Jako autor tekstów znany jest ze współpracy m.in. z Ewą Farną, Andrzejem Rybińskim czy Stachurskim. Jest mężem Patrycji Tomaszczyk-Kindla, prezenterki TVS.

POSŁUCHAJ SINGLA
MARCIN KINDLA I PIOTR KUPICHA

POSŁUCHAJ SINGLA
WIĘCEJ JEŚLI SIĘ DA

 

 

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!