Kategoria Nowy singiel

Żółwie, rakiety, dzikie koty, czyli… premiera nowego singla Erith!

“Podróżujemy do dalekich krain. Żółwie i dzikie koty latają nad głowami” – tymi słowami rozpoczyna się nowy singiel Erith, który dzisiaj zadebiutował na portalach streamingowych.

Nagranie zapowiada nadchodzący album Erith, który pojawi się w dystrybucji cyfrowej już za dwa tygodnie. Klip powstał nad polskim morzem. Został wyreżyserowany i zmontowany przez Erith, a autorem nagrania jest jej mąż – Marcel Borowiec.

Singiel w bardzo subtelny sposób opowiada o egzystencji i przemijaniu. Zawarta w tekście surrealistyczna wizja świata jest charakterystyczna dla twórczości Erith i możemy być pewni, że na albumie Miasto Snów nie zabraknie wielu oderwanych od rzeczywistości metafor i artystycznych wizji.

▸ Zobacz: Brielle Biermann pozuje w bikini z boa dusicielem. Gwiazda wprawiła fanów w osłupienie

Erith zapowiada nowy album!

Premiera płyty zaplanowana jest na 26 lutego, ale kilka singli promujących to wydawnictwo jest już dostępnych w sieci. Album składa się z dziewięciu utworów, a większość z nich jest napisana po polsku. 

Od premiery mojej debiutanckiej płyty minęły już 3 lata – przyznaje Erith. W międzyczasie w moim życiu prywatnym  bardzo dużo się działo. Zdobyłam sporo nowych doświadczeń muzycznych, które starałam się wykorzystać tworząc nowe nagrania. Jestem ciekawa, jak ta druga płyta zostanie odebrana przez słuchaczy.

» Wybrane dla Ciebie

Erith nie gra zwykłych koncertów… Jej solo acty to elektroniczne show, podczas których artystka wciąga publiczność do swojego kosmicznego świata. Erith loopuje poszczególne sample, do których dogrywa instrumenty, śpiewa, a jej znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczny taniec i towarzysząca mu gra świateł. Jako laureatka konkursu Firestone – Headliners Of Tomorrow wystąpiła na ostatnim Open’er Festivalu.

W ciągu swojej kariery zagrała na takich wydarzeniach, jak Malta, Europejskie Targi Muzyczne CJG, Spring Break, Ars Cameralis, czy Soundrive Festival. Ma na koncie ponad 100 koncertów klubowych w Polsce za granicą, m.in. w Berlinie, Lipsku, Pradze, we Lwowie i na Samsara Festival Europe (Węgry). Jej debiutancki album Speed of Light został uznany jako jeden z najciekawszych debiutów na polskiej scenie muzycznej:

Takiej muzyki ze Śląska nie mieliśmy w ostatnich długich latach(…) ~ Piotr Stelmach – Program Trzeci Polskiego Radia

▸ Przypominamy: Marcelina Zawadzka takich zdjęć jeszcze nie miała! Pokazała za dużo?!

Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu?
Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!

Dowiedz się więcej na temat: Erith
Michał Karolk