Muzykę ma wdrukowaną w geny (ojciec Henryk Miśkiewicz – słynny saksofonista). Swoją artystyczną drogę rozpoczęła jako uczennica w klasie skrzypiec, ale bardzo szybko zrozumiała, że jedyny instrument, jakiego potrzebuje, to jej własne struny głosowe.

Mimo to nie zmieniła planów i jako skrzypaczka ukończyła warszawską Akademię Muzyczną. Ilość projektów, kolaboracji, sesji, koncertów, w jakie angażowała się Dorota Miśkiewicz przez lata obecności na scenie jest niezliczona.

Równie nieprzebrana jest ilość gatunków muzycznych, przez które podróżowała. Zakotwiczona w jazzie, wypływała jednak na szerokie wody eksperymentów – zarówno na te bardziej egzotyczne, jak i bliższe polskim brzegom.

Współpracowała i koncertowała z największymi gwiazdami show-businessu. Wydała solowe albumy: „Dorota Goes to Heaven – Zatrzymaj się” w 2002 roku (nominacja do Fryderyka w kategorii jazz), „Pod rzęsami” w 2005 roku, „Caminho” w 2008 („Złota Płyta” w kategorii pop oraz dwie nominacje do Fryderyka), „Ale” w 2012 roku.

Dyskografię w 2013 roku zamyka projekt stworzony w kolaboracji z zespołem Kwadrofonik „Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci” („Złota Płyta”). Postanowiliśmy zebrać najciekawsze i najbardziej znane utwory Artystki na jednej płycie i przedstawić Państwu różnorodność muzyczną jaką do tej pory proponowała. Miśkiewicz przechodzi kolejno od jazzu, poprzez łagodny pop, fascynację rytmami Brazylii, aż do delikatnej elektroniki.

Lista utworów:
1. Bezbłędny
2. Pod rzesami (+Grzegorz Turnau)
3. Um Pincelada (A Brushstroke) (+ Cesária Évora)
4. Poza czasem
5. Budzić się i zasypiać (z tobą)
6. Dwoje różnych (+ Grzegorz Markowski)
7. Nucę, gwiżdżę sobie
8. W komórce (+ Wojciech Waglewski)
9. Nieuniknione
10. Samba z kalendarza
11. Lubię być szczęśliwa (+ Jerzy Wasowski)
12. So Gia (Sodade) (+ Stefano Bollani)
13. Anna Joanna (live)