MUZOTAKTNEWSYMuzyka„Rubens: Nie potrzeba dziś nam wojny, płaczu i burz”

„Rubens: Nie potrzeba dziś nam wojny, płaczu i burz”

REKLAMA
REKLAMA

Rubens prezentuje nowy singiel z nadchodzącej EPki.

Rubens funkcjonuje od lat w branży muzycznej jako uznany gitarzysta i songwriter. Na co dzień zasila zespół Darii Zawiałow jako gitarzysta. Jest współtwórcą wielu polskich hitów, a jednym z ostatnich jest „Złoto” skomponowany wspólnie z Mrozem. W zeszłym roku występował ze wspomnianą Darią, Vito Bambino, Dawidem Podsiadło, królem oraz Igo na trasach Męskie Granie 2021 i Męskie Granie 2020.

REKLAMA

▸ Przypominamy także: Inna zrzuciła ubrania! Piosenkarka zaskoczyła swoich fanów: „Jesteś boginią!”   

Podczas pandemii, gdzie wstrzymano koncerty, zaszył się w swoim domowym studio i zaczął tworzyć piosenki na własne konto. Jak sam mówi, był to dla niego sposób ucieczki od wszechogarniającego chaosu spowodowanego przez pandemię.

Kilka tygodni temu zapadła decyzja, aby drugim numerem promującym wydawnictwo było „Nie potrzeba dziś nam”. Rubens nie zdawał sobie wówczas sprawy, że utwór nabierze zupełnie nowego znaczenia, w związku z ostatnimi, tragicznymi wydarzeniami w Ukrainie.

W oświadczeniu napisanym przez Rubensa, opublikowanym za pośrednictwem mediów społecznościowych, możemy przeczytać:

Niestety stało się tak, że jeden z pierwszych numerów które skomponowałem i napisałem do niego tekst podczas pierwszych ostrych „lockdownów” w 2020 roku, dzisiaj o wiele mocniej oddaje moje odczucia odnośnie otaczającej nas rzeczywistości niż wtedy, kiedy komponowałem ten numer…

Mimo wcześniej zaplanowanej premiery, długo zastanawiałem się w ostatnich dniach czy to dobry moment na wydawanie jakichkolwiek piosenek. Mimo wszystko chcę to zrobić.

Jako artysta, poza realną pomocą finansową czy logistyczną, mogę dać dzisiaj od siebie swoją twórczość – moje odczucia i wrażliwość, która być może kogoś podniesie na duchu w tych poje***ych czasach. Obserwując to co się dzieje na Ukrainie, moje serce krwawi. Modlę się i wysyłam dobrą energię w kierunku każdego brata i siostry z Ukrainy.

Singlowi towarzyszy video powstałe z prawdziwych nagłówków artykułów, które pojawiły się w sieci w ostatnich miesiącach. Za koncept tego teledysku odpowiada sam artysta, a do realizacji zaprosił Tomka Kuczmę.

▸ Zobacz również: Rumuńska gwiazda disco polo nie ma wstydu. Spójrzcie na te zdjęcia!

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA