Defying powstał w 2008 roku w Olsztynie. Muzycy kapeli od początku działalności założyli sobie, że chcą grać muzykę eklektyczną, łączącą w sobie wiele różnych gatunków muzycznych, również tych spoza granicy metalu.

Efektem ich pracy był, wydany własnym sumptem, konceptowy album “Nexus Artificial”, świetnie przyjęty zarówno przez słuchaczy, jak i recenzentów. Tematyka tekstów oscylowała wokół genezy człowieka, zadając jednocześnie pytanie: czy siła sprawcza, utożsamiana z boską, nie miała w rzeczywistości korzeni pozaziemskich?. Defying promowali ten materiał na żywo, dzieląc scenę, m.in. z Traumą, Disperse, Butterfly Trajectory czy Kat & Roman Kostrzewski.

Po dwóch latach od ukazania się debiutu grupa, ponownie własnymi siłami, wydała EP, zatytułowaną “The Splinter of Light We Misread”, która zawiera ponad 30 minut mrocznego i brudnego postmetalowego grania. Znalazły się na niej cztery utwory, w tym cover „New Dawn Fades” kultowych brytyjskich post-punkowców Joy Division.

Podobnie jak poprzednio, tak i tym razem kwartet zastosował połączenie różnych gatunków ciężkiego grania. Na mini albumie znalazły się zarówno elementy charakterystyczne dla post-oraz progmetalu, jak i sludge’u czy blackmetalowego brudu. Nie zabrakło również elementów ambientowych.

Dodatkowo w nagraniach gościnnie wzięli udział saksofonista Rafał Wawszkiewicz z Merkabah, skrzypek Marcin Drabik z Shannon, trębacz Piotr Ziarek Ziarkiewicz, były wokalista grupy Marcin Bielski oraz ponownie Natalia Szałaj, odpowiedzialna za damskie wokale na poprzednim wydawnictwie Defying.

Album jest dostępny za darmo w wersji elektronicznej oraz w serwisach streamingowych, a także w formie ręcznie wykonanego, 16-stronicowego digibooka. W środku znajdują się prace Beaty Wiśniowskiej, której fotografie również zdobiły wnętrze szaty graficznej „Nexus Artificial”.

POSŁUCHAJ SINGLA
DEFYING – THE SPLINTER OF LIGHT WE MISREAD


POLUB NAS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » traktorki ogrodnicze / panele winylowe

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!