Organizatorzy pierwszej edycji Music & Water Festival przygotowali niespodziankę dla uczestników wydarzenia. Impreza łącząca świetną muzykę z wodną rekreacją potrwa nie jeden, a dwa dni!

Ostatni weekend wakacji w Rybniku zapowiada się bardzo energetycznie. Festiwal rozpocznie się w sobotę, 27 sierpnia, od spektakularnego pokazu świateł. – Będzie to niesamowite laserowe show, wyświetlane na specjalnych wodnych kurtynach, z improwizowaną muzyką elektroniczną. Festiwal ma szansę stać się letnią wizytówką miasta i zabiegamy o to, by wydarzenie miało wysoki poziom artystyczny, a jednocześnie zapewniało uczestnikom muzyczną rozrywkę – wyjaśnia Radosław Drozda, dyrektor artystyczny wydarzenia.

Pokaz świateł i laserów przygotowany przez Dark Frame rozpocznie się o godz. 21.00. – Kąpielisko Ruda, zaliczane do najbardziej urokliwych akwenów Górnego Śląska, to idealne tło dla tego magicznego pokazu.

Światło i muzyka przenikające przez linię drzew i odbijające się od wody zamienią te tereny w odrealniony muzyczny mikrokosmos – wyjaśnia Radosław Drozda, dyrektor artystyczny Music & Water Festival.

Muzykę na żywo zagra Konrad Jeremus z zespołu Proletaryat. Usłyszymy jego kompozycje oraz aranżacje Pink Floyd, Guns N’ Roses, AC DC.

Tuż po świetlnym pokazie na scenie w Rybniku wystąpi nagrodzony statuetką Fryderyka za najlepszy debiut roku polski duet muzyczny The Dumplings.

Młodzi muzycy pochodzą z Zabrza. Po pracowitych dwóch latach mają na swoim koncie dwie płyty: “No Bad Days”(2014), “Sea you later”(2015). Sami piszą teksty, komponują i grają na instrumentach. Rozwijają się nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

Zagrali na znaczących festiwalach międzynarodowych, takich jak: Sziget Festival (Węgry), The Great Escape (Brighton) czy SXSW (Austin, Texas).

To nie koniec niespodzianek! Sobotnią zabawę zakończy DJ DIO. Można go spotkać m.in. w Hiszpanii, we Włoszech i w Niemczech. Tego wieczoru będzie w Rybniku i zaprezentuje swój sztandarowy Ibiza Project.

– Jesteśmy pewni, że po tym mocnym początku uczestnicy festiwalu będą mieli ochotę na więcej dobrej zabawy. Nie rozczaruje ich niedzielny program muzyczny i sportowy. Na scenie w Rybniku wystąpią m.in. Dawid Podsiadło i brytyjski duet Hurts – dodaje prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

POLUB NASZ SERWIS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » panele podłogi

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!