Snoop Dogg – “Coolaid”

Snoop Dogg -
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Snoop Dogg potrafi coś, co nie wychodzi Madonnie. Nagrać płytę z młodymi i dla młodych.

Snoop Dogg ma swój określony, wyrazisty styl, który przez lata niekoniecznie ewoluował. Raper stawia na mięciutkie rytmy i rymy, rozbujany hip-hop, słoneczne/upalone dźwięki i ogólny luz. Na “Coolaid” nie jest inaczej.

Króluje rap z Zachodniego Wybrzeża co i rusz wzbogacony albo o klasyczne, oldschoolowe elementy (“Oh Na Na”), albo wręcz przeciwnie, śmiało flirtujący z nowoczesnymi brzmieniami (“Super Crip”).

44-latek lubi disco, funk, ale też połamane rytmy, kanye’owe chórki i kanciastą elektronikę (“Kush Ups”). W ten sposób zadowoleni będą i starsi, oddani fani, ale również współczesne dzieciaki, którym na bank spodoba się na przykład balladowe, szybujące “Light It Up”.

Inne mocne pozycje w zestawie to pachnące latami 90. “Don’t Stop”, mroczno-liryczne “Let Me See Em Up”, “My Carz” z synthpopowymi samplami Gary’ego Numana, okraszone seksownymi chórkami “What If” czy piękne na finał, zaangażowane “Revolution”.

Co ważne, w którą stronę Snoop Dogg, by się nie kierował, zawsze wypada dobrze, autentycznie. Zero obciachu, żenady. Jak ryba w wodzie. Nie boi się młodszych współpracowników, co więcej, chętnie pozwala im błyszczeć (Swizz Beatz).

“Coolaid” to dowód, że Snoop Dogg wciąż jest w formie, wciąż trzyma rękę na pulsie, a przede wszystkim cały czas pozostaje sobą.

Tracklista:
1.Legend
2.Ten Toes Down
3.Don‘t Stop
4.Super Crip
5.Coolaid Man
6.Let Me See Em Up
7.Point Seen Money Gone
8.Oh Na Na
9.My Carz
10.Two Or More
tytuł utworu
11.Affiliated
12.Feel About Snoop
13.Light It Up
14.Side Piece
15.Kush Ups
16.Double Tap
17.Got Those
18.Let The Beat Drop
19.What If
20.Revolution

POLUB NASZ SERWIS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » skup motocykli Gdańsk