MUZOTAKTKsiążki muzycznePremiera książki „Wind of Change - Historia zespołu Scorpions"

Premiera książki „Wind of Change – Historia zespołu Scorpions”
P

REKLAMA
REKLAMA

Wydawnictwo Kagra zapowiada premierę nowej książki. Już 26 września 2016 r. ukaże się książka „Wind of Change – Historia zespołu Scorpions”, której autorem jest Martin Popoff.

Scorpions to bez wątpienia jeden z najbardziej znanych i najlepszych zespołów rockowych wszech czasów. W biografii „Wind Of Change” Martin Popoff przedstawia historię kariery tej grupy, analizując każdy utwór z każdego albumu, jaki kiedykolwiek został przez nią nagrany.

Od wydanego w 1972 roku „Lonesome Crow” przez „Blackout”, „pożegnalny” album „Sting In The Tail” aż po najnowszy „Return To Forever” – tu znajdziemy historie powstawania każdego z nich. „Virgin Killer”, „Animal Magnetism”,”Lovedrive”, „Holiday”, „The Zoo”, „No One Like You”, „Rock You Like A Hurricane” czy „Still Loving You” – te utwory zapisały się na stałe w historii rocka i heavy metalu, a ich genezę również poznajemy z kart tej książki.

REKLAMA

Martin Popoff przeprowadził wywiady z osobami, które odegrały ważne role na przestrzeni wielu lat kariery Scorpionsów.

O swoich doświadczeniach opowiadają w nich między innymi Klaus Meine, Uli Jon Roth, Herman Rarebell, Rudolf Schenker i Matthias Jabs, a także wiele innych osób związanych z zespołem, w tym David Krebs, Ralph Rieckermann i Francis Buchholz.

Martina Popoffa określa się mianem „najbardziej znanego dziennikarza heavymetalowego na świecie”. Na jego koncie znajduje się ponad 40 pozycji książkowych (m.in. o UFO, Rainbow, Dio, Rush, Judas Priest, Black Sabbath czy Metallica).

Popoff często uczestniczy w produkcji filmów dokumentalnych oraz seriali telewizyjnych, w tym „Rush: Beyond the Lighted Stage” czy ‘VH1”s Metal Evolution”. Mieszka w Toronto.

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA