Mają za sobą występ na Open’er Festival w Gdyni i cztery entuzjastycznie przyjęte płyty. Zagrali blisko 600 koncertów w Polsce i za granicą. W piątek 14 sierpnia Letnią Scenę SFERY w Bielsku-Białej rozkołysze Cała Góra Barwinków. Występ rozpocznie się o 20:00 na Placu Bolka i Lolka przed Galerią SFERA. Koncert Całej Góry Barwinków to uczta dla wszystkich fanów reggae i ska. Zespół, którego nazwa pochodzi od tytułu tomiku wierszy Jerzego Harasymowicza, powstał w 2002 roku w Kłobucku. Wydał dwie płyty demo oraz cztery krążki długogrające. Jego muzyka to fuzja ska, reggae i rocksteady z wyraźnymi wpływami punk rocka. Znakiem rozpoznawczym Całej Góry Barwinków są liryczne teksty piosenek, dynamiczne kompozycje i wysunięta na pierwszy plan sekcja dęta (trąbka, puzon, saksofon). Zespół ma na koncie wiele sukcesów. Dwa lata po założeniu został zaproszony przez Jurka Owsiaka do studia telewizyjnej Dwójki, gdzie wystąpił podczas finału WOŚP.

Grupa miała okazję zaprezentować swoją twórczość w programach „Kuba Wojewódzki”, „Poplista”, „Regiony kultury” oraz „Kawa czy Herbata”. W roku 2014 muzycy dostali się do czołówki uczestników „X Factor” w TVN. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na scenie oraz rozbudowanemu instrumentarium świetnie wypadają na żywo. Na przestrzeni lat formacja wystąpiła na niemal wszystkich najważniejszych festiwalach w Polsce, w tym na Open’er Festival. Koncertom Całej Góry Barwników towarzyszy porywająca energia jamajskiej muzyki podparta pozytywnym przekazem tekstów.

Cykl koncertów Letnia Scena SFERY jest organizowany przez Galerię SFERA od sześciu lat. Pomiędzy lipcem i sierpniem 2015 roku byliśmy i będziemy jeszcze świadkami koncertów zarówno gwiazd światowego formatu, np. Kapeli ze Wsi Warszawa, oraz popularnych polskich formacji jak Fisz Emade Tworzywo i Elektryczne Gitary. Pojawi się również okazja, by poznać nową muzykę artystów hard rockowych lub jazzowych, takich jak Imagiarium oraz Riverboat Ramblers Swing Orchestra.

Galeria SFERA jest organizatorem wielu przedsięwzięć artystycznych w Bielsku-Białej. Podczas corocznej Bielskiej Zadymki Jazzowej prezentowana jest twórczość uznanych przedstawicieli gatunku, jak np. Miles Electric Band, tribute dla Milesa Davisa. Na stałe w kalendarium wpisały się wydarzenia takie jak Tydzień Kultury Beskidzkiej, Bielski Festiwal Górski i Czeski Weekend. W Klubie Klimat regularnie mają miejsce koncerty polskich artystów, m.in. Raz Dwa Trzy czy Maćka Maleńczuka. W 2010 roku przy współpracy z BWA w Galerii SFERA zorganizowano Targi Sztuki. Bielszczanie mogą uczestniczyć w SFERZE w wystawach fotografii reportażowej, przyrodniczej i artystycznej. Teatr Komedii Kuby Abrahamowicza nieustannie wprowadza do repertuaru nowe spektakle, a kino Helios, mieszczące się na terenie Galerii, dołączyło do ministerialnej inicjatywy Kultura Dostępna.

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!