Jim Carrey napisał album Eminema

Eminem
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Eminem w tym roku świętuje 15-lecie albumu “The Eminem Show”. Za pośrednictwem swojego konta na Instagramie muzyk zdradził, kto był jego największą inspiracją podczas prac nad kultowym wydawnictwem.

– Inspiracją dla koncepcji płyty “The Eminem Show” był film “The Truman Show”- zwierzył się Eminem w swym wpisie. – W tamtym czasie czułem, że moje życie zaczyna wyglądać jak cyrk i że cały czas jestem obserwowany. Zasadniczo to Jim Carrey napisał ten album.

Przypomnijmy, że bohaterem obrazu Petera Weira z 1998 roku był Truman Burbank (Jim Carrey), który od urodzenia jest nieświadomym bohaterem telewizyjnego show. Sprawy zaczynają się komplikować gdy bohater odkrywa, że wszystko wokół niego, łącznie z jego żoną, to fikcja stworzona na potrzeby rozrywkowego programu.

Płyta “The Eminem Show” ukazała się w 2002 roku. W tym czasie raper był u szczytu swojej kariery. Krążek był najlepiej sprzedającym się wydawnictwem roku i przyniosła artyście Grammy za najlepszy album w kategorii hip-hop. Oprócz kariery muzycznej, Eminem realizował się również aktorsko. Film “8 Mila” osiągnął olbrzymi sukces, a muzyk otrzymał Oscara za piosenkę “Lose Yourself”.

Eminem to jeden z największych hiphopowych artystów. Zadebiutował w 1996 roku longplayem “Infinite” (1996). Od tego czasu wydał jeszcze siedem kolejnych płyt, z których ostatnia to “The Marshall Mathers LP 2” z 2013 roku. Na koncie ma 15 nagród Grammy i 150 milionów płyt sprzedanych na całym świecie.

https://www.instagram.com/p/BUuV9QglxqO/

R E K L A M A » atrakcje na wesele

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!