MUZOTAKTPłyty muzycznePremiera albumuThe Beatles - nowa wersja płyty "1" już dostępna!

The Beatles – nowa wersja płyty “1” już dostępna!
T

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Odświeżone oblicze kultowej płyty The Beatles „1” stanowiące kompilację 27 singli, które w latach 1962-1970 dotarły do 1. miejsca list sprzedaży w Wielkiej Brytanii i USA.

Wydawnictwo wzbogacone zostało o płyty DVD i Blue-Ray, na których znalazły się najważniejsze materiały video pochodzące z wieloletniej kariery zespołu, których jakość została poprawiona przez grono specjalistów. Są to oryginalne filmy promocyjne, klasyczne występy telewizyjne oraz klipy – wiele z nich nigdy wcześniej nie było publikowanych! Cztery teledyski zostały ponadto uzupełnione audio komentarzem Paula McCartney’a i Ringo Starra!

REKLAMA

W przerwach od trasy koncertowej zespół sporo czasu poświęcał na kręcenie „mini filmów”. Te wczesne, pionierskie teledyski zdefiniowały sposób, w jaki obecnie muzyka jest prezentowana i odbierana. The Beatles podeszli do kręcenia filmów w taki sam nowatorski sposób, jak do tworzenia swojej muzyki. Tak powstało 27 „teledysków” do 27 singli #1 w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Już od dziś nowa i poszerzona wersja płyty „1” będzie dostępna do kupienia w różnych konfiguracjach.

Zestawy CD/DVD lub CD/Blu-ray zawierają pięknie odrestaurowane video dla każdej z 27 piosenek, których będzie można słuchać w wersjach 5.1 Dolby Digital i DTS HD. Nowe wydanie The Beatles „1+” to ponad 200 minut promocyjnych filmów i klipów. Rozszerzona wersja zawiera podstawową płytę 1. Płyta z 27 piosenkami jest teraz dostępna w nowych mixach stereo, a dwupłytowe wydanie na 180-gramowym winylu ukaże się już niedługo.

Materiały promocyjne partnera

Powstanie nowych edycji płyty The Beatles „1” jest możliwe dzięki obszernym badaniom i pracy nad poprawieniem jakości oryginalnych klipów promujących, występów w telewizji i innych materiałów video przedstawiających historię powstania zespołu. Apple Corps dogłębnie przeszukało „skarbiec” The Beatles w poszukiwaniu filmów wyróżniających się znaczeniem w historii zespołu oraz jakością występów. Specjalnie dla tego projektu Apple Corps uformowało zespół 18 specjalistów video, którzy zajęli się mozolną pracą czyszczeniu obrazu klatka po klatce, uwydatnia kolorów oraz poprawą formatów cyfrowych. Ten wysiłek trwał kilka miesięcy, ale sądząc po efekcie było warto.

Beatles 1 i 1+ oferują filmy i muzykę w poprawionej jakości, wiele z klipów nie było wcześniej wydanych komercyjnie. W zestawach znajdują się również skany 35mm oryginalnych negatywów w jakości 4K i cyfrowo polepszony dźwięk w wersji stereo i 5.1 surround wyprodukowane z oryginalnych taśm analogowych. Cztery klipy zawierają również dodatkowe komentarze audio od samego Paula McCartneya i Ringo Starra.Wersja deluxe „1+” zawiera również 124-stronnicową książkę, w której muzyczny dziennikarz Mark Ellen opisuje swoje uznanie wobec The Beatles.

Te filmy są widowiskowym wspomnieniem czasów, w których żyliśmy – mówi Paul McCartney. Myślę że to bardzo ciekawe zobaczyć filmy, które zrobiliśmy, niektóre z nich niesamowite a inne naprawdę niesamowite. Jakim innym sposobem moglibyśmy usiąść na koniu?”- Ringo Star

Tracklista:
CD
1. Love Me Do
2. From Me To You
3. She Loves You
4. I Want To Hold Your Hand
5. Can’t Buy Me Love
6. A Hard Day’s Night
7. I Feel Fine
8. Eight Days a Week
9. Ticket To Ride
10. Help!
11. Yesterday
12. Day Tripper
13. We Can Work It Out
14. Paperback Writer
15. Yellow Submarine
16. Eleanor Rigby
17. Penny Lane
18. All You Need Is Love
19. Hello, Goodbye
20. Lady Madonna
21. Hey Jude
22. Get Back
23. The Ballad of John and Yoko
24. Something
25. Come Together
26. Let It Be
27. The Long and Winding Road
DVD 1
1. Twist & Shout
2. Baby It’s You
3. Words Of Love
4. Please Please Me
5. I Feel Fine
6. Day Tripper *
7. Day Tripper *
8. We Can Work It Out *
9. Paperback Writer *
10. Rain *
11. Rain *
12. Strawberry Fields Forever
13. Within You Without You/Tomorrow Never Knows
14. A Day In The Life
15. Hello, Goodbye *
16. Hello, Goodbye *
17. Hey Bulldog
18. Hey Jude *
19. Revolution
20. Get Back *
21. Don’t Let Me Down
22. Free As A Bird
23. Real Love
* alternatywna wersja
DVD 2
  • Paul McCartney audio komentarz
  • Penny Lane
  • Hello, Goodbye
  • Hey Jude
  • Wprowadzenie do filmu Ringo Starra
  • Penny Lane
  • Hello, Goodbye
  • Hey Jude
  • Get Back

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA