Paulina Czapla: uczestniczka X Factor i Must Be The Music debiutuje!

Paulina Czapla
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Pamiętana z siódmej edycji “Must Be The Music” i udziału w “X Factor” Paulina Czapla debiutuje z singlem “Twój talizman”. Do piosenki powstał teledysk, który już teraz możecie zobaczyć na MUZOTAKT.pl

Paulina Czapla dała się poznać publiczności 7. edycji programu „Must Be the Music”, gdzie oczarowała jury i widzów m.in. „What’s Up” zespołu 4 Non Blondes czy „My Love Is Your Love” Whitney Houston. W programie dotarła do finału.

Debiutancki singiel „Twój talizman” jest lekką, wpadającą w ucho popową kompozycją. Do utworu został stworzony klip w reżyserii Pascala Pawliszewskiego, który pracował wcześniej z takimi wykonawcami, jak m.in. Feel i Lanberry, Cugowscy, Lady Pank, Blue Cafe, Ania Wyszkoni, Marta Gałuszewska, Pączki w Tłuszczu, Michał Bajor, Mateusz Grędziński, Patryk Kumór, Adam Stachowiak, Alicja Janosz, Paulina Lenda i Ania Kłys.

Talizman może być spojrzeniem, mocnym uczuciem, dobrą myślą. Czymś co warto mieć przy sobie w dzisiejszym zabieganym świecie. Atmosfera na planie klipu była fantastyczna, może to właśnie dzięki temu, że każdy odbierał ‘talizman’ na swój pozytywny sposób? – mówi Paulina Czapla.

Paulina Czapla skończyła studia na Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Śpiewanie jest dla niej nie tylko pasją ale też źródłem dochodu, gdyż jej codzienna praca to szlifowanie głosów przyszłych wokalistów. Od najmłodszych lat rozwijała w sobie talent wokalny oraz miłość do dźwięków fortepianu. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła jako mała dziewczynka w programie „Od przedszkola do Opola”, gdzie miała okazję zaśpiewać u boku Edyty Górniak.

Paulina Czapla
Paulina Czapla fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

W rodzinnej miejscowości Malbork współtworzyła zespół „Airam”. W 2010 roku Paulina rozpoczęła studia o kierunku wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz ukończyła klasę fortepianu w Szkole Muzycznej II st. w Gdańsku-Wrzeszczu.

Szerszej publiczności dała się poznać w 2011 roku w programie X-Factor, gdzie oczarowała jury pięknym głosem i nietypową urodą. Okazał się to przełomowy moment w karierze wokalistki. Okrzyknięta została polską Norah Jones i Kelly Clarkson. Utwory takie jak „Stop”  czy ”If I ain’t got you” Alici Key’s w wykonaniu Pauliny Czapli zapadły w sercach i pamięci polskiej publiczności.

Wystąpiła także w „Szansa na sukces” czy „Must Be The Music”, gdzie doszła do finału. Na scenie wspierała wcześniej wspomnianą Edytę Górniak, Michała Bajora oraz Jana Pietrzaka. Obecnie całą swoją energię poświęca na pisanie autorskich utworów utrzymanych w klimatach pop, soul, jazz i r&b.

▸ Przeczytaj również: Iggy Azalea o pupie i pieniądzach (WIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=Tfw0HLHiREA

zespoły weselne