Eminem pobił wynik The Beatles

Eminem
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Eminem zadebiutował z 11 utworami z „Kamikaze” w zestawieniu Billboard Hot 100. Raper łącznie w karierze znalazł się na prestiżowej liście z 72 piosenkami. Oznacza to, że przebił wynik The Beatles i zrównał się z Future’em.

Eminem z wynikiem 72 utworów w Billboard Hot 100 zajmuje pozycję ex aequo z Future’em, pobił natomiast o jedną piosenkę wynik The Beatles. Obsada „Glee” ma na razie niezagrożoną pozycję lidera – 207 utworów w zestawieniu, natomiast Drake zamieścił w Hot 100 już 187 piosenek. Eminem po raz 9. zadebiutował z albumem na szczycie Billboard 200, czyli listy najpopularniejszych płyt w Stanach Zjednoczonych.

Równie dobrze radzi sobie w zestawieniu najpopularniejszych piosenek. Aż 11 kawałków trafiło do Hot 100, w tym dwa do pierwszej dziesiątki: „Lucky You” (#6), „The RInger” (#8). To 18. i 19. miejsce w Top 10 w dorobku artysty. Po raz ostatni mógł cieszyć się tak wysokim miejscem na przełomie 2013 i 2014, za sprawą duetu z Rihanną „The Monster”.

▸ Przeczytaj również: Sara Boruc-Mannei prezentuje kolejny singiel (WIDEO)

Jeśli chodzi o największą liczbę piosenek w Top 10 Hot 100 wśród raperów, Eminem ustępuje już tylko Drake’owi (31 utworów), Jay-Z (21) i Lil Wayne’owi (20), natomiast prześcignął Ludacrisa (18). Eminem jest także dopiero piątym artystą w historii zestawienia, który zadebiutował jednocześnie dwoma utworami w Top 10. W tym zaszczytnym gronie znajdują się jeszcze Drake, Ed Sheeran, J. Cole oraz Travis Scott.

Bicie rekordów to nie jedyne zajęcie Eminema w ostatnich dniach. Raper już wkrótce udostępni kolejny teledysk promujący „Kamikaze”. Tym razem będzie to obrazek do „Lucky You”

▸ Przeczytaj również: Ariana Grande nie komentuje śmierci Maca Millera

https://www.youtube.com/watch?v=eSxkp4rGzt8

Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy premiery teledysku, żadnej informacji ze świata gwiazd muzyki? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!