MUZOTAKTNEWSYMuzykaLil Wayne jest różową myszą (LSD "Genius")

Lil Wayne jest różową myszą (LSD „Genius”)
L

REKLAMA
REKLAMA

W sieci pojawił się remiks kawałka „Genius” supergrupy LSD z udziałem Lil Wayne’a. 

Remiks Lil Wayne został okraszony wielobarwnym psychodelicznym klipem Bena Jonesa. Piosenka „Genius” była premierowym singlem supergrupy LSD wydanym w maju 2018 roku. 

Choć nazwa LSD kojarzy się z narkotykiem, źródła nazwy należy raczej poszukiwać w inicjałach składających się nań artystów, czyli Labrintha, Sii i Diplo

REKLAMA

▸ Przeczytaj również: Cardi B i City Girls urządzają zawody w…

Ostatni album Lil Wayne’a „Tha Carter V” ukazał się 28 września. Na dorobek rapera składa się 12 długogrających płyt. Poprzednia odsłona serii „Carter” – „Tha Carter IV” – miała premierę w sierpniu 2011 roku.

Od 2015 roku Lil Wayne udzielał się w co najmniej 20 piosenkach innych wykonawców. Jak choćby w kompozycji „No Problem” Chance the Rappera.

Diplo to DJ, producent i siła sprawcza Major Lazer.

Na przebojową mieszankę formacji składają się niskie basy, jamajskie, dancehallowe rytmy, trapowe wycieczki i EDM-owe podbicia. Ostatnie wydawnictwo Diplo to EP-ka zatytułowana „California”. 

▸ Przeczytaj również: Iga Lis i Taco Hemingway są w niebezpieczeństwie!…

Sia Furler muzyczną karierę rozpoczynała od wokalnych, gościnnych występów głównie w utworach Zero 7.

Pierwszy własny longplay, „OnlySee”, wydała w 1997 roku. Jednocześnie prowadziła karierę solową i zdobywała uznanie jako autorka piosenek dla innych wykonawców. Z jej talentu korzystali Beyoncé, Kylie Minogue, Flo Rida czy Rihanna, dla której przygotowała przebój „Diamonds”.

Współtworzyła też utwory „Titanium” David Guetta i „Wild Ones” Flo Ridy, w których zresztą również zaśpiewała. Ważnym momentem w karierze pochodzącej z Adelaide artystki było wydanie płyty „1000 Forms of Fear” (2014), z której pochodził hit „Chandelier”. Jej ostatnie wydawnictwo to „Everyday Is Christmas” z 2017 roku. 

Labrinth, który naprawdę nazywa się Timothy McKenzie, zadebiutował krążkiem „Electronic Earth” w kwietniu 2012 roku. Fani ciagle czekają na drugą płytę angielskiego muzyka, „Take Me to the Truth”.

Nie chcesz przegapić żadnej plotki gwiazd czy wiadomości ze świata show biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA