Pierwsi finaliści Eliminacji do Pol’and’Rock Festival!

Poznaliśmy pierwszych finalistów Eliminacji do 25. Pol’and’Rock Festival!

Trwają pierwsze koncerty półfinałów Eliminacji do 25. Pol’and’Rock Festival!
Zakończyliśmy koncerty eliminacyjne! fot. Michał Kwaśniewski
Oceń jako pierwszy!

W poznańskim klubie muzycznym B17 zawrzało! Tego wieczoru uczestnicy poczuli przedsmak emocji, które czekają na nich w sierpniu na tegorocznej edycji Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą. Na dzisiejszym koncercie zagrało 8 zespołów, których albumy zostały wyłonione spośród setek nadesłanych do pierwszego etapu Eliminacji. Dziś poznaliśmy nazwy kapel, które pojawią się na finale tych muzycznych zmagań w warszawskim klubie Progresja.

Było głośno, kolorowo i — jak przystało na koncerty Pol’and’Rock Festival —pod wpływem muzyki zatrzęsła się ziemia! Na dokładnie 130 dni przed tegoroczną edycją Festiwalu rozpoczęły się koncerty eliminacyjne. Zaproszone na nie zespoły miały, w ciągu 20 minut na scenie, dać z siebie wszystko — rozgrzać publiczność i przekonać Jury, że to właśnie do nich powinny należeć sceny 25. Pol’and’Rock-a.

▸ Przeczytaj również: NAGA Miley Cyrus gotowa na letnie festiwale (ZDJĘCIE)

O możliwość wystąpienia na Najpiękniejszym Festiwalu Świata walczyli w Poznaniu: rockowy Alpha Dog z Poznania (obecni na Eliminacjach do Przystanku Woodstock także w 2016 roku), reggae’owy Big Up!, Ornette — projekt basisty Grzegorza Stępnia z Oddziału Zamkniętego, odwołujący się do bluesowych korzeni Blackberry Brothers, grunge’owy Chevy, znana z utworu „Hera koka hasz LSD” —Karolina Czarnecka, weterani polskiej sceny rockowej — Ankh oraz pochodzący z Rzeszowa rockowy zespół Brown.

Publiczność koncertów mogła posłuchać także gości specjalnych, którymi byli Snowman — Laureat Eliminacji 2018 — oraz Gooral, który — z różnymi projektami muzycznymi — już kilkukrotnie gościł na scenach Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

▸ Przeczytaj również: Ariana Grande oddaje 90% zysków z “7 Rings”! Dlaczego?

Publiczność koncertów eliminacyjnych w Poznaniu fot: Lucyna Lewandowska

Niedługo przed północą, po długich naradach, Jury ogłosiło ze sceny zwycięzców pierwszych koncertów eliminacyjnych. Na finale w Warszawie usłyszymy zatem:

  • Ornette
  • Chevy
  • Karolinę Czarnecką

Choć do kolejnego etapu eliminacji zostały wybrane 3 zespoły, tak naprawdę tu nie ma przegranych — możliwość wystąpienia przed tak wspaniałą publicznością to nagroda sama w sobie. Zaproszenie na Eliminacje to duży zaszczyt dla zespołów, które Jury wyróżnia spośród setek płyt, które napłynęły na przesłuchania z całej Polski i z zagranicy.

W czasie koncertu przez cały czas obecni byli wolontariusze Pokojowego Patrolu, którzy, tak jak każdego roku na Pol’and’Rock Festival, czuwali nad bezpiecznym przebiegiem wydarzenia.

Terminy następnych koncertów eliminacyjnych:

06.04 – Półfinał we Wrocławiu, A2 – Centrum Koncertowe 
18.05 – Półfinał w Gdańsku, Stary Maneż 
22.06 – Finał w Warszawie, Progresja

 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie