AURORA zapowiada trzeci album (posłuchaj singla “The River”)

„The River” będzie utworem otwierającym całą płytę.

Aurora – rozpoczyna 2019 rok premierą nowego singla
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

AURORA prezentuje nowy singiel „The River”, który jest zapowiedzią trzeciego albumu artystki. „A Different Kind of Human” ukaże się 7 czerwca.

AURORA łączy wielkie popowe melodie z konceptualną elektroniką. Jej inspiracje są bardzo szerokie i różnorodne – od Mastodon do Enyi. Poziom głębi oraz skomplikowania kolejnych utworów artystki jak zwykle zachwyca. Mroczne, inteligentne teksty idealnie kontrastują z delikatnym wokalem, który w wielu momentach brzmi bardziej jak instrument, a nie głos.

▸ Przeczytaj również: Rihanna kusi w bieliźnie! Zobacz PIKANTNE zdjęcia

Sama AURORA tak wypowiada się o utworze:

“To dość wesoła piosenka. Minęło trochę czasu odkąd napisałam coś radosnego, więc to miłe uczucie. Choć muszę przyznać, że inspiracją był temat, który nie przyprawia o szczęście. Spojrzałam na statystyki samobójstw ze świata i uderzyło mnie, że 73% z nich popełniają mężczyźni. Zaczęłam się zastanawiać, jaka jest tego przyczyna. Potem wszystko stało się oczywiste: na pewno olbrzymi wpływ ma fakt, że mężczyźni boją się mówić otwarcie o emocjach i pokazywać, że jest im źle, bo to zawsze jest utożsamiane ze słabością. W moim świecie jest jednak zupełnie odwrotnie. Dlatego „The River” ma smutne inspiracje, ale wyszła z tego pozytywna piosenka. Płacz może mieć bowiem zbawienne, oczyszczające działanie” – Aurora.

▸ Przeczytaj również: Selena Gomez pozuje w czerwonym BIKINI! Idea jest szczytna…

„A Different Kind of Human” to trzeci album w dorobku AURORY i zarazem najbardziej eksperymentalne z dotychczasowych dokonań artystki. 23-letnia Norweżka skupia się na temacie kryzysu ekologicznego oraz zgubnych konsekwencji indywidualizmu w społeczeństwach. „A Different Kind of Human” to kolejne potwierdzenie, że AURORA to artystka, z którą należy się liczyć. Wydawnictwo promują single „Animal”, „The Seed” i „The River”.

 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie