MUZOTAKTMUZYKANowy singielMonika Kuszyńska zaśpiewa w Opolu! Nowy singiel „Nie ma rady na miłość”

Monika Kuszyńska zaśpiewa w Opolu! Nowy singiel „Nie ma rady na miłość”
M

Utwór jest jednocześnie zapowiedzią nowej płyty, która ukaże się wkrótce.

REKLAMA
REKLAMA

Monika Kuszyńska powraca z nowym singlem zatytułowanym „Nie ma rady na miłość”. Piosenka stworzona została na konkurs premier Festiwalu w Opolu 2019. Możecie jej posłuchać już teraz na MUZOTAKT.pl

Monika Kuszyńska nowym kawałkiem zapowiada nowy solowy album, który ukaże się wkrótce. Słowa piosenki „Nie ma rady na miłość” stworzyła piosenkarka, natomiast muzykę skomponował Kuba Raczyński, mąż artystki. 

REKLAMA

Piosenkarka i autorka tekstów, u progu działalności artystycznej, w 2001 r. została – trzecią z kolei – wokalistką powstałej w 1990 roku grupy Varius Manx. Jej debiutancki album, zatytułowany „Eta”, był siódmym w dorobku zespołu, uhonorowanego w tym czasie brylantową płytą. W roku 2002 zostali laureatami Grand Prix Festiwalu Krajów Nadbałtyckich, wkrótce ukazały się dalsze albumy z udziałem wokalistki, m.in. „Eno” wydany w 2002 roku, „Emi” na 15-lecie grupy czy „Varius Manx symfonicznie” w 2006 roku oraz kilkanaście singli. Do największych przebojów, , które zaśpiewała Monika Kuszyńska należą : „Moje Eldorado”, „Maj” oraz „Bezimienna”.

▸ Przeczytaj również: Ariana Grande w sądzie za publikacje własnych zdjęć

Świetnie rozwijającą się karierę artystyczną wokalistki przerwał w maju 2006 roku tragiczny wypadek samochodowy, w wyniku którego pozostaje częściowo sparaliżowana i do dziś porusza się na wózku. Monika Kuszyńska nie poddała się jednak zwątpieniu i bezsilnej bierności. Po kilku latach skupionych jedynie na intensywnej rehabilitacji, wraca do aktywnego życia, ale przede wszystkim powraca do swojej pasji, jaką jest śpiewanie.

Pierwszym krokiem jest nagranie w 2009 r. piosenki z Beatą Bednarz pt.”Nowa rodzę się”. Kolejne lata obfitują w nowe przedsięwzięcia takie jak udział w programie “Bitwa na głosy” czy występ na festiwalu w Opolu z piosenką “Ocaleni”, będącą pierwszym singlem z jej debiutanckiej solowej płyty.

▸ Przeczytaj również: Eurowizja 2019: Madonna w ogniu krytyki po występie w Izraelu (WIDEO)

Album “Ocalona” ukazał się 12 czerwca 2012 roku. W lutym 2013 roku Monika Kuszyńska została odznaczona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisława Komorowskiego, Złotym Krzyżem Zasługi. W 2015 roku reprezentowała Polskę w 60 Konkursie Piosenki Eurowizji oraz w tym samym roku ukazała się Jej książka „Drugie życie”.

Monika Kuszyńska – Nie ma rady na miłość
 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA