Jared Leto chciał skasować produkcję filmu “Joker”

Jared Leto z 30 Seconds to Mars jako Bloodshot
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Jared Leto chciał zatrzymać realizację filmu “Joker” z Joaquinem Phoeniksem.

Jared Leto zagrał Jokera w “Legionie Samobójców” w 2016 roku. Rola była niewielka, ale aktor liczył na to, że będzie wcielał się w tę postać w kolejnych filmach. Od razu zresztą pojawiły się informacje na temat filmu o “Jokerze” z Jaredem Leto. Tymczasem już w 2017 roku Martin Scorsese i Todd Phillips poinformowali, że nakręcą nieco inny film o “Jokerze”. Choć mało kto przypuszczał, ze film okaże się tak wielkim sukcesem Jared Leto zdawał sobie sprawę z zagrożenia jakie niesie film dla przyszłości jego komiksowego bohatera. Aktor i wokalista miał interweniować z pomocą swojego agenta w agencji CAA, która także reprezentuje Todda Phillips. Poprosił też swojego muzycznego menadżera Irvinga Azoffa by skontaktował się w tej sprawie z szefem Warner Music.

▸ Przeczytaj również: Justin Bieber oficjalnie ogłasza fanom, że czeka na dziecko!

Jak wiemy interwencje te (którym zresztą aktor zaprzecza) nie przyniosły rezultatów, a “Joker” zarobił już na świecie ponad 600 milionów dolarów.

Budżet “Jokera” to około 50 milionów dolarów. Ostanie produkcje komiksowe kosztowały co najmniej 200 milionów dolarów, więc jak na film DC Comics budżet jest stosunkowo mały. Todd Phillips napisał ze Scottem Silverem scenariusz koncentrujący się raczej na psychice Jokera, niż na jego ekstrawaganckich wybrykach.

“Joker” to opoiwśco tym jak z miernego komika, Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) stał się Jokerem terroryzującym Gotham City. Zazie Beetz portretuje w filmie samotną matkę, która wzbudza zainteresowanie Jokera. Robert De Niro wciela się w gospodarza telewizyjnego talk showu, który sprawi, że główny bohater wejdzie na drogę zbrodni. Frances Conroy gra Penny, matkę Jokera. Marc Maron wciela się w pracownika telewizji zajmującego się wyszukiwaniem gości dla programu prowadzonego przez postać Roberta De Niro. Uda mu się zaprosić do telewizji Jokera. Brett Cullen gra Thomasa Wayne’a.

Nad produkcją czuwał Martin Scorsese, za realizację odpowiada studio Warner Bros. Reżyserem jest Todd Phillips (“Kac Vegas”).

Obraz z Joaquinem Phoeniksem trafił do kin 4 października 2019 roku.

▸ Przeczytaj również: Roksana Węgiel zaśpiewała hit Queen. Internauci oburzeni! (WIDEO)

Joker
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie