Muniek Staszczyk śpiewa dla Marcina Kowalczyka i Natalii Szroeder

Po zawieszeniu T.Love, Muniek Staszczyk powraca w nowej odsłonie
fot. Marta Wojtal

W sieci pojawił się klip do nowego utworu Muńka Staszczyka pod tytułem “Ołów”. Piosenka promuje film “Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”.

“Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” to film o przyjaźni i miłości w czasach, w których pozwolenie sobie na emocje może okazać się tragiczne w skutkach. W życiu bohatera liczą się tylko dwie osoby – najbliższy przyjaciel i ukochana kobieta, a światem jego interesów rządzi przemoc.

Akcja filmu zaczyna się w latach 70. – już wtedy młody bohater wie, że adrenalina smakuje bardziej niż mleko w proszku. Z czasem odkrywa też pragnienie pieniędzy, władzy i bycia ponad prawem. Rozpoczyna się transformacja, a jego gangsterski talent rozkwita. Wspólnie z przyjacielem buduje własną armię. Oparta na faktach historia bohatera po raz pierwszy pokazuje prawdziwe oblicze polskich mafiosów: zaczynali w kreszowych dresach i stworzyli organizację przestępczą, która przez chwilę panowała nad całym krajem. Finał tej historii nie został jednak napisany pociskami i krwią – czasem słowo rani mocniej niż kula, a miłość i przyjaźń mogą być lekarstwem, nawet w najbardziej okrutnych rękach.

▸ Przeczytaj również: Selena Gomez ogłasza: Nowa płyta jest skończona! (WIDEO)

Data premiery piosenki Muńka Staszczyka “Ołów” nie jest przypadkowa – przypada 5 listopada, w dniu urodzin muzyka. To drugi singel z wydanej 18 października płyty “Syn Miasta”.

– Jurek Zagórski, producent mojego solowego albumu wymyślił świetny riff, będący skrzyżowaniem T.Rex z Jackiem White’em. Pomimo że jest między nami 15 lat różnicy to w rock’n’rollu kręci nas to samo. Inspiracją do napisania tekstu była rozmowa z moją córką Marysią. Marysia ma 26 lat, chłopaka Włocha, mieszka więc jedną nogą we Włoszech, a drugą w Warszawie – mówi Muniek Staszczyk. – Przyjechała do Polski na Boże Narodzenie rok temu. Był grudzień bez śniegu, w powietrzu smog, ołowiane warszawskie niebo. Szliśmy koło “Patelni” mijając Pałac Kultury, kiedy Mańka powiedziała “Wiesz ojciec, pomimo że w Bergamo jest teraz dużo ładniejsza pogoda, to ja jednak kocham ten zafajdany chodnik!”, odpowiedziałem – “Córeczko, mamy piosenkę!”.

W filmie “Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” główną rolę gra Marcin Kowalczyk (“Jesteś Bogiem”, “Hardkor Disco”). Partnerują mu: Tomasz Włosok, który gra Waldena, najbliższego przyjaciela oraz Natalia Szroeder w roli Magdy, ukochanej bohatera. Dla świetnie znanej ze sceny fonograficznej wokalistki jest to debiut na dużym ekranie. W pozostałych rolach: Natalia Siwiec, Józef Pawłowski, Mateusz Nędza, Waldemar Kasta, Piotr Rogucki, Anna Krotoska oraz tak uznane nazwiska świata filmu, jak Jan Frycz, Janusz Chabior i Adam Woronowicz.

▸ Przeczytaj również: Ronnie Ferrari lepszy od Taco Hemingwaya? Zaskakujące wyniki!

Ołów
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie