Janusz Yanina Iwański, autor m.in. ogromnego przeboju „Wielkie podzielenie” wydaje zupełnie nowy, stylistycznie odmienny niż ostatnie dokonania artysty album.

Pierwszy, tytułowy singiel „Kręci się” został nagrany z gościnnym udziałem Muńka z zespołu T.Love. Utwór ten jest idealnym przykładem piosenki z doskonałym riffem, tekstem i rockandrolowym czadem. Zanim Muniek zdecydował się na wspólne wykonanie piosenki „Kręci się” chciał ją na swój album. Jakiś czas temu nagrałem pierwszą wersję tej piosenki – opowiada o genezie kolaboracji muzyków Yanina – Muniek po wysłuchaniu jej w samochodzie powiedział “Yanina! Świetna piosenka! Daj mi ją, bo właśnie zbieram materiał do kolejnej płyty”. Odmówiłem. W czasie ostatnich nagrań przypomniałem sobie tę historię. Zadzwoniłem do Muńka i zaproponowałem wspólne nagranie. Zaproszenie zostało przyjęte.

Muniek Staszczyk: Bardzo się cieszę, że wystąpiłem gościnnie na płycie mojego kumpla, z którym łącza mnie mocne, tzw. podwórkowe więzy. Yaninę znam właściwie od dzieciaka, mieszkaliśmy na jednej dzielnicy cudów – jak wówczas mawiano. (…) Yanina to był na osiedlu

Ktoś, zawsze z gitarą, długie pióra, rockandrollowy image, niewątpliwie się wyróżniał… starsi mówili że ma grać z Niemenem. Krążyły niesamowite opowieści, nie wszystkie oczywiście prawdziwe. Słuchałem ich z rozdziawioną buzią będąc małolatem… Minęły lata i sam zostałem muzykiem z tego samego podwórka… A dziś gramy razem. Historyjka zatoczyła fajne koło. Trzymam kciuki za powrót Yaniny z tą płytą.

Janusz Yanina Iwański to gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów. Twórca muzyki rockowej i popowej jak i znany jazzman. Kiedy nie gra solo, współpracuje z największymi gwiazdami polskiego rocka i jazzu. Jego gitarę słychać w nagraniach Tie Break, Macieja Zembatego oraz w duecie Soyka-Yanina czy Maanamu.

Premiera albumu „Kręci się” 14 marca 2016. Płyta ukaże się nakładem Wytwórni Muzycznej MTJ.

ZOBACZ TELEDYSK
YANINA &4GRAMY FEAT. MUNIEK STASZCZYK

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!