Francuski raper podbija Europę najnowszym singlem “Est-ce Que Tu M’aimes?”!

Maître Gims (wymowa: metr gim) to pseudonim sceniczny Gandhi Djun, pochodzącego z Kongo francuskojęzycznego rapera. Karierę muzyczną rozpoczynał w 2002 r. w formacji Sexion d’Assaut, która była jedną z najlepiej sprzedających się grup hip-hopowych we Francji.

Sam Maître Gims to dzisiaj najpopularniejszy przedstawiciel rapu w krajach francuskojęzycznych. W Polsce zasłynął singlem „Bella”, pochodzącym z pierwszej solowej płyty – „Subliminal” z 2013r, która rozeszła się w ponad 1 milionowym nakładzie, przynosząc mu status mega gwiazdy.

Jego najnowszy singiel „Est-ce Que Tu M’aimes?” (pol. – „Czy mnie kochasz?) podbija listy przebojów we Francji i Włoszech, gdzie wspiął się na #1 na iTunes, Shazam, Apple Music oraz #1 oficjalnego zestawienia najczęściej granych utworów w radiach!). Utwór osiągnął tam również status Platyny!

Oficjalny teledysk doczekał się ponad 79 mln odtworzeń na VEVO. Tak samo dobrze utwór radzi sobie w krajach Beneluksu i w Niemczech (ponad 3 mln odsłuchów w serwisach streamingowych).

„Est-ce Que Tu M’aimes?” to pierwszy singiel z drugiej solowej płyty artysty zatytułowanej „Mon Cœur Avait Raison”. Album, jak podkreśla Maitre Gims, odzwierciedla jego dwa artystyczne oblicza – nawiązując do czerwonej i niebieskiej pigułki z kultowego filmu rodzeństwa Cohen – „Matrix”.

Niebieska strona płyty to zbiór urban-popowych piosenek, z kolei czerwona to typowe kawałki rapowe.

Płyta we Francji sprzedała się już w ponad 170 tys. kopii (fizycznie i cyfrowo), do tego dochodzi ponad 150tys. pobrań singlowych w iTunes oraz ponad 50 mln odsłuchań w serwisach streamingowych!

ZOBACZ TELEDYSK
MAITRE GIMS – EST-CE QUE TU M’AIMES?

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!